Śpiwory

Filtry
Cena

404

Drogi Kliencie!

Nie znaleźliśmy produktów spełniających wszystkie Twoje kryteria wyszukiwania. Aby znaleźć interesujący produkt:

  1. Zredukuj ilość zastosowanych filtrów.
  2. Sprawdź, czy szukasz w odpowiedniej kategorii.
  3. Spróbuj użyć innych słów w zapytaniu.
  4. Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma "literówki".

 

Dodatkowe informacje:

  1. Dodatkowe filtry wyświetlają się po wybraniu dokładniejszej kategorii.
  2. Być może produkt, którego szukasz, nie posiada na tę chwilę przypisanego filtra.
  3. Przejrzyj listę kategorii, by znaleźć szukany produkt.
  4. Spróbuj poszukać produktu poprzez wyszukiwarkę.

 

lub zobacz:

 

 

Szukasz produktu, a nie ma go w naszym sklepie? Skontaktuj się z nami, zadzwoń lub napisz!

Jeśli to możliwe postaramy się go dla Ciebie sprowadzić!

 

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach:

pon. - pt.: 8:00 - 18:00

sob.: 9:00 - 15:00

 

pod numerem telefonu: 52 335 00 41

oraz mail: [email protected]

 

 

Mamy nadzieję, że zarówno zamówione produkty, jak i jakość obsługi spełnią Twoje oczekiwania.

Nasz zespół dokłada najwyższych starań, by zakupy w naszym sklepie stały się czystą przyjemnością!

 


Śpiwory - Konstrukcja i rodzaj wypełnienia

Śpiwory można wypełnić różnymi materiałami syntetycznymi, takimi jak Primaloft, Thermolite, Hollowfibre oraz wiele innych. Konstrukcja śpiworów może być jednowarstwowa lub wielowarstwowa. W budowie jednowarstwowej ocieplina jest ułożona w jednej komorze, co sprawia, że taki śpiwór jest idealny na letnie lub chłodne dni. Z kolei w budowie wielowarstwowej ocieplina jest ułożona w kilku komorach, co zapewnia lepsze parametry izolacyjności i sprawia, że taki śpiwór jest idealny na różne pory roku. Oprócz tych podstawowych rodzajów konstrukcji, istnieją też inne układy rzadziej stosowane w śpiworach syntetycznych, takie jak gontowy, gontowo-dwuwarstwowy, falowy i inne pochodne. Takie sposoby rozmieszczenia ociepliny syntetycznej stosowane są w śpiworach wielosezonowych, ponieważ zapewniają bardzo wysokie parametry izolacyjności.

Śpiwory dopasowane do Ciebie!

Dobór odpowiedniego śpiwora do sylwetki jest kluczowy dla uzyskania najlepszych właściwości izolacyjnych, podobnie jak w przypadku mat samopompujących i materacy turystycznych. Najlepsi producenci oferują modele uniwersalne i damskie, z różnicami w długości i kształcie, które lepiej pasują do kobiecej sylwetki. Każdy model ma swoje zalety - najczęściej wybierany na wyprawy trekkingowe i górskie jest śpiwór mumia, który zapewnia optymalne dopasowanie do sylwetki i fantastyczną termikę. Natomiast śpiwory typu kołdra, w formie prostokąta, są bardziej popularne podczas kempingu, gdy komfort jest najważniejszy. Możliwość wyboru modeli 2-osobowych oraz śpiworów turystycznych dla dzieci jest również dostępna.

Wypełnienie syntetyczne i puchowe w śpiworach turystycznych

Istnieją różne rodzaje wypełnienia śpiworów turystycznych, które znacząco wpływają na ich funkcjonalność i cenę. Wypełnienie odpowiada za zachowanie odpowiednich warunków termicznych, poprzez zatrzymywanie nagrzanego powietrza w pobliżu ciała użytkownika i tworzenie strefy izolującej przed zimnem na zewnątrz. Skuteczność izolacji zależy zarówno od ilości wypełnienia, jak i jego jakości. Im więcej powietrza może zmagazynować, tym większa skuteczność w niskich temperaturach. Dodatkowo różne rodzaje wypełnienia mogą się znacznie różnić wagą, co jest istotne dla osób podróżujących z plecakiem, gdzie każdy gram sprzętu ma znaczenie.

Wypełnienie puchowe

Wśród markowych śpiworów możemy wyróżnić dwie główne kategorie wypełnień: naturalne (puchowe) oraz syntetyczne. Śpiwory z puchowym wypełnieniem są lżejsze od modeli syntetycznych i doskonale izolują od zimna. Grube modele puchowe są najczęściej wykorzystywane jako śpiwory zimowe, podczas ekstremalnych mrozów lub wypraw wysokogórskich. Istnieją także bardzo cienkie modele puchowe na lato, które są niezwykle małe i lekkie po spakowaniu. Aby zminimalizować podatność śpiworów puchowych na wilgoć, wiele modeli stosuje nowoczesny, impregnowany puch hydrofobowy.

Wypełnienie syntetyczne

Śpiwory z syntetycznym wypełnieniem są popularnym wyborem ze względu na ich uniwersalność i trwałość. Wypełnienie syntetyczne dobrze sprawdza się w wilgotnych warunkach i można je znacznie szybciej wysuszyć, co ułatwia konserwację. To dobry wybór na przejściowe pory roku i znajduje zastosowanie zarówno podczas wypraw górskich, wypadów turystycznych, jak i rodzinnych wyjazdów pod namiot.

 


zamknij [x]