Łańcuchy do roweru

Łańcuch zabezpieczający rower to ciekawy typ zabezpieczenia, który łączy cechy linki rowerowej z wytrzymałością zbliżoną do u-locka. Jak każdy łańcuch składa się z ogniw, które w tym przypadku charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Dodatkową ochronę ogniw stanowi gęsty oplot, który sprawia, że dużo ciężej złapać obcęgami dane ogniwo i je przeciąć. Ostrze będzie po prostu zsuwać się z ogniwa. Łańcuchy rowerowe można podzielić pod względem typu zabezpieczenia. Mamy takie, które na końcu łączymy specjalnym zamkiem lub kłódką. Łańcuchy występują w różnych długościach. Od bardzo krótkich 75cm do nawet kilkumetrowych, którymi możemy spiąć kilka rowerów lub jeden, ale za to bardzo skutecznie.

 

Czy łańcuch zabezpieczający ma wady? Jedną z nich może być waga, ale to dotyczy wszystkich typów zabezpieczeń. Jeśli coś ma być wytrzymałe to musi być też ciężkie. Z pewnością nie jest też tak wytrzymały jak u-lock, ale na głowę bije cienkie linki stalowe, które można bez trudu przeciąć. Łańcuch do roweru jak każde inne zabezpieczanie nie daje 100% ochrony, ale z pewnością wzbudza respekt wśród złodziei.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
ProX
Trelock
Cena
Dostępność
Tylko dostępne
Ocena klientów
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]