Zapięcie rowerowe składane

Jednym z często używanych rodzajów zabezpieczeń rowerowych jest zapięcie rowerowe składane. Wytrzymałość tego typu blokad gwarantuje doskonały poziom ochrony przed kradzieżą. Główną zaletą składanego zapięcia jest długie ramię, które umożliwia wygodne przypięcie roweru nawet w trudno dostępnych miejscach. Składane zapięcie rowerowe umożliwia wygodne spięcie ze sobą kilku rowerów, a także przypięcie do latarni czy innych elementów infrastruktury. Wybrane modele gwarantują rozmaite funkcje, jak np. szyfrowy lub samoblokujący się zamek. Ich ogromną zaletą jest fakt, że zapięcie rowerowe składane po złożeniu można swobodnie przewozić na rowerze. Niektóre modele można transportować na ramie lub w specjalnym pokrowcu na sztycy podsiodłowej. Zapięcie rowerowe składane to uniwersalny rodzaj zabezpieczenia. Oznacza to, że pasuje do każdego rodzaju roweru, więc niezależnie od tego, czy pozostaniemy przy obecnym jednośladzie, czy wymienimy go na inny model, raz kupiona blokada zostanie z nami na dłużej. 

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Abus
Accent
Author
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
Cena
Ocena klientów
Typ zamka
na klucz
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni

Składane zapięcie rowerowe

Wprowadzone na rynek zapięcie rowerowe składane zrewolucjonizowało segment blokad w branży rowerowej. Utworzyła się nowa kategoria zabezpieczeń uznana w Europie Zachodniej za jedną z najważniejszych. Zapięcie do roweru składane łączy w sobie cechy, które z pozoru są nie do połączenia. Charakteryzuje się wytrzymałością na poziomie U-Locka oraz elastycznością i długim zasięgiem właściwym łańcuchom. Jest przy tym również kompaktowe, co przekłada się na znacznie łatwiejsze przewożenie. Zapięcie rowerowe składane doskonale pasuje do miejskiego stylu życia. W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości częściowego dopasowania jego wyglądu do naszego roweru, na przykład do koloru ramy. Wielu uznanych producentów, dbając o swoich klientów i odpowiadając na ich potrzeby, wprowadziło na rynek kolorowe zapięcia. Dzięki temu stylistyka roweru nie zostanie zakłócona nawet przy transportowaniu blokady na ramie. Przede wszystkim, producenci dbają  jednak o wysoką precyzję wykonania oraz odpowiedni dobór materiałów, które są odporne na różnego typu uszkodzenia, takie jak na przykład cięcie, uderzanie, czy rozciąganie.

 

Wybierając odpowiednie dla siebie zapięcie składane do roweru, często trafić można na różnego typu oznaczenia dotyczące jego wytrzymałości. To także odpowiedź na potrzeby klientów o zróżnicowanych wymaganiach. Na odpowiedni dobór blokady wpływ ma zarówno miejsce, w którym chcemy zostawić rower, jak i czas, w którym będzie on pozostawał bez opieki. Jeżeli nasz jednoślad zostawiamy tylko na chwilę, przed sklepem, śmiało możemy kupić zapięcie rowerowe składane o niższym wskaźniku bezpieczeństwa. Jeśli jednak zostawiamy nasz rower na kilka godzin, powinniśmy rozważyć średnią półkę. Z kolei w sytuacji, w której pozostawiamy rower na całą noc, lub w często uczęszczanym przez ludzi miejscu, o wysokim wskaźniku przestępczości, konieczny jest zakup cięższego zabezpieczenia o najwyższym wskaźniku ochrony. Zadbany, porządny rower może być potencjalnym i łakomym celem dla złodzieja. Dobre blokady posiadają różnego typu systemy, takie jak zamki odporne na rozwiercenie. Jednak zapięcia zamykane na klucz, to nie jedyna dostępna na rynku opcja.

Zapięcie rowerowe składane na szyfr

W naszym e-sklepie oprócz kłódek rowerowych, zapięć zamykanych na klucz i innych zabezpieczeń do rowerów, można także znaleźć zapięcie rowerowe składane na szyfr. Dzięki szerokiemu asortymentowi, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i zyskasz pewność, że Twój rower pozostanie tam, gdzie go zostawiłeś. Wiele osób uważa, że postawienie roweru na chronionej posesji bądź w zamkniętym pomieszczeniu, jak na przykład piwnica czy garaż zabezpiecza go przed złodziejem. Niestety, kradzieże zdarzają się wszędzie, dlatego warto zaopatrzyć się odpowiednie zabezpieczenie, choćby zapięcie rowerowe składane. Czasami jedna blokada może nie wystarczyć i jeśli rower jest drogocenny, lepiej zainwestować w kilka i wybierać te z wyższej półki.  Zapięcie rowerowe składane w wersji z szyfrem, oprócz wszystkich zalet składanego zapięcia umożliwia także samodzielne ustawienie i zmianę szyfru. Główną zaletą tego rodzaju zapięć jest też to, że nie jest konieczne aktywne zamknięcie kluczem. Dzięki temu nie ma możliwości, byśmy go zgubili i pozostali z przypiętym rowerem bez możliwości jego odpięcia.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze zapięcie rowerowe składane nie uchroni nas przed kradzieżą, jeśli nie będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa:

- Zweryfikuj, jaki jest stan obiektu, do którego przypinasz łańcuch rowerowy lub składane zapięcie rowerowe 
- Jeżeli składane zapięcie do roweru posiada kluczyk, warto upewnić się, że nikt go nie podrobi (trzeba upewnić się, że posiada kartę kodową)
- Nie zostawiaj roweru bez ochrony na dłuższy czas

 

Każdego roku w Polsce kradzieży ulegają tysiące rowerów. W ciągu ostatnich lat wraz z popularnością przemieszczania się po mieście na rowerze wzrosła również skala tego procederu. Warto zauważyć, że tylko niespełna 10% ze zgłoszonych kradzieży kończy się odnalezieniem sprzętu i zwróceniem go właścicielowi, dlatego warto zainwestować w solidne zapięcie rowerowe składane. Pozwoli ono nie tylko zabezpieczyć nasz jednoślad, ale także zachować komfort psychiczny. To bardzo ważne, szczególnie jeśli rower jest dla nas podstawowym środkiem transportu i często jeździmy nim na zakupy lub do pracy. Jeśli chodzi o cenę, jest ona zależna od producentów i ilości punktów nadanych we wspomnianej wyżej skali bezpieczeństwa. Przyjęto jednak regułę aby wyposażyć się w zapięcie rowerowe składane  o wartości około 10% ceny roweru. Taki wydatek nie zrujnuje naszego budżetu, a jednocześnie zapewni nam spokój ducha i dobrą ochronę przed kradzieżą.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]