Sztyca amortyzowana

Marka
Accent
Suntour
XLC
Cena
Materiał
aluminium
Średnica
25,4mm
27,2mm
30,8mm
31,6mm
Długość
350mm
Offset
0mm
15mm
Kolor
czarny
srebrny
Ocena klientów

Sztyca amortyzowana i jej zastosowanie w rowerze

Amortyzowana sztyca to element który szczególnie przypadł do gustu osobom, które podczas jazdy na rowerze nade wszystko cenią sobie wygodę. Dzięki niej znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawienia się dyskomfortu związanego ze zbyt długą jazdą w pozycji siedzącej. O ile krótka przejażdżka w żaden sposób nie może przyczynić się do zmęczenia czy bólu naszej dolnej części pleców, tak już wielokilometrowy wypad pozwoli docenić zalety jakie niewątpliwie posiada każda sztyca rowerowa amortyzowana. Z tego względu ten rodzaj wsporników tak chętnie wykorzystywany jest w turystyce rowerowej, jak również podczas jazdy w trybie miejskim.

 

Natomiast pomimo wielu swoich zalet sztyce amortyzowane nie znajdują zastosowania w kolarstwie szosowym czy górskim. W głównej mierze mają na to wpływ czynniki, które dyskwalifikują ten rodzaj wspornika z dyscyplin gdzie liczy się przede wszystkim waga, sztywność oraz skuteczność przeniesienia generowanej mocy na napęd. Ze względu na swoją budowę, każda regulowana sztyca waży zdecydowanie więcej niż klasyczny wspornik, czy nawet sztyca regulowana, a nie od dziś przecież wiadomo, że w kolarstwie bardzo dużą wagę przywiązuje się do masy całkowitej roweru.

 

Kolejną kwestią która wyklucza sztycę amortyzowaną z używania w trybie sportowym, jest jej właściwość, która w turystyce rowerowej uznawana jest za jej główny atut. Chodzi o system amortyzacji. O ile w przypadku zwolenników jazdy rekreacyjnej jest on niezwykle pożądany, tak wśród tych którzy nastawieni są na osiągnięcie jak najlepszych wyników będzie traktowany jako wadę. System tłumienia bowiem nie tylko absorbuje drgania przenoszone z nawierzchni, ale przede wszystkim niweluje część naszej pracy która zamiast „iść w korby” pochłaniana jest przez sztycę.

 

Jeśli jednak jesteś cyklistą który podczas jazdy na rowerze nade wszystko ceni sobie komfort i wygodę, a zamiast zdobywania kolejnych KOM-ów na Stravie nastawiony jesteś na rekreację oraz turystykę, wówczas amortyzowany wspornik to produkt którym zdecydowanie powinieneś się zainteresować. Jeśli natomiast nie jesteś jeszcze zdecydowany na konkretny model i chciałbyś się najpierw zorientować w dostępnym asortymencie, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Oferujemy wyłącznie produkty, które ze względu na jakość cieszą się wyjątkową popularnością.

 


zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]