Błotniki rowerowe

W tej kategorii znajdują się wysokiej klasy błotniki rowerowe przeznaczone do kierunkowania strumienia wody spod kół w trakcie jazdy. Pozwala to na ochronę konstrukcji oraz samego rowerzysty przed zabrudzeniem i przemoczeniem, zwłaszcza podczas pokonywania górzystych terenów. Świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach pozwalając użytkownikowi na komfortową jazdę po błotnistych i wilgotnych nawierzchniach. W ofercie nie zabraknie podziału na błotnik rowerowy przedni błotnik rowerowy tylny, oba wykonane z trwałych i wyjątkowo wytrzymałych materiałów, odpornych na zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto dostosować odpowiednie wymiary oraz kolorystykę do ramy naszego roweru, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać większą swobodę jazdy. W przypadku problemów i pytań, służymy naszą radą i bogatym doświadczeniem. 

 

Decyzja o wyborze błotników zależy od rodzaju roweru jaki posiadamy. Czynnikiem weryfikującym jest przy tym rama roweru, do której błotniki są montowane. Rodzaje błotników ze względu na typ roweru:

Inne błotniki do roweru zastosujemy równiez w rowerkah dziecięcych i młodzieżowych.  

 

By ochronić naszą odzież przed zachlapaniem dobrym rozwiązaniem są szerokie błotniki rowerowe, osłaniającego koła w pełni. Dodatkowo pomocne są chlapaki rowerowe montowane z tyłu i przodu, warto by sięgały jak najniżej. Mając na uwadze wielkośc i szerokość opon dopasowujemy błotniki do roweru tak by były szersze od opon, jednocześnie przylegając do opon tak by zanieczyszczena i woda pozostawały pod błotnikiem a nie na nas. Te wskazówki tyczą się wyboru błotników do szosy. Trochę inaczej prezentują się błotniki mtb gdzie nie mogą być one ściśle powiązane z oponą, dojdzie bowiem do ich szybkiego zapchania. 

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Przy wyborze błotników rowerowych zwróćmy uwagę na przeznaczenie roweru, jak planujemy wykorzystywać błotniki? Jeśli błotnik rowerowy jest dla nas dodatkiem w deszczowe dni i montujemy go tylko od czasu do czasu, kluczowym będzie szybki montaż i demontaż. Błotnik rowerowy pod siodełko lub przyczepianych do sztycy nie gwarantuje najskuteczniejszej ochrony ale jest wygodny w użytkowaniu i montażu. Stacjonarne rozwiązania będą zgoła odmienne, mające na celu pokrycie jak największej powierzchni i ochronę w trudnych warunkach pogodowych. 

 

Błotnik metalowy czy plastikowy? Zarówno jeden i drugi spełni swoją rolę w rowerze trekkingowym czy miejskim. Walory estetyczne leżą po strone błotników plastikowych, które w razie potrzeby można przemalować na inny kolor.

Błotnik metalowy natomiast jest solidniejszy, sztywniejszy, posiada dodatkowe mocowania co zapewnia większą odporność na uszkodzenia. Niektóre błotniki do rowerów są regulowane co umożliwia swobodniejsze poruszanie się na rowerze oraz zużywanie mniejszej ilości energii na jazdę. Błotniki rowerowe szosowe powinny być błotnikami pełnymi. W naszej ofercie nie zabraknie też błotników o różnej rozmiarówce: błotniki rowerowe 16 cali, 20 cali, 24 cale, 26 cali, 27,5 cali, 28 cali, 29 cali

 

W rowerach górskich MTB,  mocowanie błotnika jest inne niż błotnik do roweru szosowego. Zazwyczaj używa się przedni błotnik rowerowy, plastikowy. Należy bowiem zminimalizować cieżar roweru, by umożliwić szybkie manewry, tricki do których rowery mtb są przyzwyczajone. Warto by błotnik przedni czy błotnik tylny można w dowolnym momencie odpiąć, by sprawdzić czy wszystko jest w dobrym stanie, czy wymaga umycia, napraw. Im wyżej nad oponą umiejscowimy błotnik, tym zmniejsza się szansa na zablokowanie koła. Z drugiej strony zbyt wysokie mocowanie może ograniczać spełnianie funkcji błotnika. Należy zatem przetestowac jakie mocowanie jest dla nas najoptymalniejsze. 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]