Błotnik rowerowy

W tej kategorii znajdują się wysokiej klasy błotniki rowerowe przeznaczone do kierunkowania strumienia wody spod kół w trakcie jazdy. Pozwala to na ochronę konstrukcji oraz samego rowerzysty przed zabrudzeniem i przemoczeniem, zwłaszcza podczas pokonywania górzystych terenów. Świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach, pozwalając użytkownikowi, na komfortową jazdę po błotnistych i wilgotnych nawierzchniach. W ofercie nie zabraknie, podziału ze względu na miejsce mocowania i przeznaczenia błotnika. Rozróżniamy błotnik rowerowy przedni błotnik rowerowy tylny. Oba błotniki wykonane są z trwałych i wyjątkowo wytrzymałych materiałów, odpornych na zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto dostosować odpowiednie wymiary oraz kolorystykę do ramy naszego roweru, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać większą swobodę jazdy. W przypadku problemów i pytań służymy naszą radą i bogatym doświadczeniem. 

 

Decyzja o wyborze błotników zależy od rodzaju roweru, jaki posiadamy. Czynnikiem weryfikującym jest przy tym rama roweru, do której błotniki są montowane. Wyróżniamy trzy rodzaje błotników ze względu na typ roweru:

Inne błotniki do roweru zastosujemy również w rowerkach dziecięcych i młodzieżowych.  

 

By ochronić naszą odzież przed zachlapaniem, dobrym rozwiązaniem są szerokie błotniki rowerowe, osłaniające nasze koła w pełni. Dodatkowo pomocne są chlapacze rowerowe montowane na zakończeniach przedniego i tylnego błotnika. Przy ich montażu warto pamiętać, aby sięgały jak najniżej. Mając na uwadze wielkość i szerokość opon dopasowujemy błotniki do roweru, tak by były szersze od opon, jednocześnie przylegając do opon tak, aby zanieczyszczenia i woda pozostawały pod błotnikiem, a nie na nas. Te wskazówki tyczą się wyboru błotników do szosy. Trochę inaczej prezentują się błotniki mtb, gdzie nie mogą być one ściśle powiązane z oponą, dojdzie bowiem do ich szybkiego zapchania. 

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Accent
Author
Fahrer
Fox
Hebie
Merida Akcesoria
Rock Shox
San Marco
SKS
Topeak
XLC
Zefal
Cena
Ocena klientów
Rodzaj
komplet
pod ramę
przedni
tylny
uniwersalne
Do koła
12"
14"
16"
18"
20"
22"
24"
26"
27,5"
27/27,5"
28"
29"
uniwersalne
Szybki montaż
tak
Pełne
tak

Przy wyborze błotników rowerowych zwróćmy uwagę na przeznaczenie roweru oraz to, jak planujemy wykorzystywać błotniki? Jeśli błotnik rowerowy jest dla nas dodatkiem w deszczowe dni i montujemy go tylko od czasu do czasu, kluczowy będzie szybki montaż i demontaż. Błotnik rowerowy pod siodełko lub przyczepiany bezpośrednio do sztycy nie gwarantuje najskuteczniejszej ochrony, ale jest wygodny w użytkowaniu i montażu. Stacjonarne rozwiązania będą zgoła odmienne, mające na celu pokrycie jak największej powierzchni i ochronę w trudnych warunkach pogodowych. 

 

Błotnik metalowy czy plastikowy? Zarówno jeden, jak i drugi spełni swoją rolę w rowerze trekkingowym i miejskim. Walory estetyczne leżą po stronie błotników plastikowych, które w razie potrzeby można przemalować na inny kolor.

Błotnik metalowy natomiast jest solidniejszy, sztywniejszy, posiada dodatkowe mocowania, co zapewnia większą odporność na uszkodzenia. Niektóre błotniki do rowerów są regulowane, co umożliwia swobodniejsze poruszanie się na rowerze oraz zużywanie mniejszej ilości energii na jazdę. Błotniki rowerowe szosowe powinny być błotnikami pełnymi. W naszej ofercie nie zabraknie też błotników o różnych rozmiarach: błotniki rowerowe 16 cali, 20 cali, 24 cale, 26 cali, 27,5 cali, 28 cali, 29 cali

 

W rowerach górskich MTB,  mocowanie błotnika jest inne niż w przypadku błotnik do roweru szosowego. Zazwyczaj używa się przedni błotnik rowerowy, plastikowy. Należy bowiem zminimalizować ciężar roweru, by umożliwić szybkie manewry czy tricki, do których rowery mtb są przyzwyczajone. Warto by błotnik przedni czy błotnik tylny można w dowolnym momencie odpiąć, by sprawdzić, czy wszystko jest w dobrym stanie, czy wymaga umycia, napraw. Im wyżej nad oponą umiejscowimy błotnik, tym zmniejsza się szansa na zablokowanie koła. Z drugiej strony zbyt wysokie mocowanie może ograniczać spełnianie funkcji błotnika. Należy zatem przetestować jakie mocowanie jest dla nas optymalne.

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]