Rozmiar koła 12"

Marka
Accent
Romet
Cena
Typ hamulca
szczękowy
Napęd
1x1
Materiał ramy
stal
Ocena klientów

Rowery dziecięce 12

Rowery dziecięce na kołach w rozmiarze 12 cali przeznaczone są dla dziewczynek i chłopców chcących przesiąść się z rowerków biegowych na poważne maszyny, które posłużą im do dalekich podróży i poznawania świata. Przyjmuje się, że rower na kołach 12 cali będzie idealny dla dzieci już od 3 roku życia, mających do około 100-105cm wzrostu. Jest to najczęściej pierwszy rower, na którym maluch uczy się pedałować. Żeby się od razu nie zniechęcił warto kupić dobry i sprawdzony model, a przede wszystkim taki, który ucieszy dziecko swoim wyglądem. Doświadczenie pokazuje, że najlepiej sprawdzają rowerki o jaskrawych i żywych kolorach.

Rower z bocznymi kółkami czy bez?

Decydując się na pierwszy rower wyposażony w pedały i łańcuch często stajemy przed wyborem, czy kupić rower z bocznymi kółkami czy od razu rzucić dziecko na głęboką wodę i kupić model bez bocznych kółek? Dużo zależy od tego, czy nasz maluch ma doświadczenie w jeździe na rowerku biegowym i czy umie utrzymać na nim równowagę. Jeśli tak, to bez obaw możemy od razu zdecydować się na model bez bocznych kółek. Dziecko powinno dość szybko poradzić sobie z nauką pedałowania, jeśli utrzymanie równowagi nie stanowi dla niego większego wyzwania.

 

rower 12

Czy rowerki dla dzieci czymś się od siebie różnią?

Rozpiętość cenowa rowerków dla dzieci jest dość duża. Ceny wahają się od 400 do 800zł, ale wraz z ceną rośnie też jakość. Różnica polega przede wszystkim na ramie. Droższe modele mają dużo lżejsze aluminiowe ramy, a tańsze budowane są na ramach stalowych. Rama oraz pozostałe komponenty przekładają się na wyższą wagę roweru o około 1,5 do 2 kilogramów.

 

rower dla dziecka 12

Co powinien posiadać rowerek dla dziecka?

Oprócz wyglądu warto też zwrócić uwagę na dodatki przy rowerze. Dzwonek lub trąbka, błotniki, a także oświetlenie rowerowe. Dziecko na takim rowerze pewnie i tak nie będzie jeszcze jeździć po błocie i w czasie deszczu, a tym bardziej po zmroku przy otwartym ruchu drogowym, ale jeśli od małego nauczy się, że rower musi posiadać te wszystkie elementy to uzna to jako coś oczywistego i w przyszłości nie będzie jeździć po nieoświetlonych drogach samemu nie mając żadnego źródła światła. To samo dotyczy kasku. Warto już od małego uczyć dziecko nawyku zakładania kasku, a nic tak nie działa jak uczenie na własnym przykładzie. Każdy maluch chętnie założy kask lub włączy oświetlenie jeśli jego rodzic zrobi to samo. Małe dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców. Przyda się również osłona na łańcuch, aby dziecko nie pobrudziło się lub nie pokaleczyło o zębatki. Osłona chroni również elementy rower, które mogłyby uszkodzić się podczas częstych wywrotek, które często towarzyszom dziecku uczącemu się jazdy na dwóch kółkach.

 

rowerek 12

Rowery dziecięce 12 cali w Rowertour.com

Rower na kołach o rozmiarze 12 cali najczęściej wystarczy na jeden lub dwa sezonu. Później nasze dziecko z niego wyrośnie i będzie potrzebować większego modelu. Logika podpowiada, że skoro ma on wytrzymać jedynie sezon to można pozwolić sobie na zakup najtańszego modelu. Prawda jest jednak taka, że droższe i markowe modele takie jak Accent czy Puky znacznie łatwiej jest później sprzedać i odzyskać sporą część wydanych wcześniej pieniędzy. Pomyślmy też o dziecku, które dopiero uczy się jeździć. Jeśli napęd będzie ciężko chodził, a rower nie zapewni maluchowi wygody to jest całkiem prawdopodobne, że szybko się zniechęci do nauki i nie będzie z zapałem na niego wsiadać. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu z naszym doświadczonym działem obsługi klienta, który wytłumaczy jak wybrać pierwszy rower dla dziecka.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]