Bagażnik rowerowy na klapę

Proponowany przez naszą firmę bagażnik rowerowy na klapę to doskonałe wyjście w trzech sytuacjach. Po pierwsze gdy Twój samochód nie posiada zamontowanego haka. Druga sytuacja dotyczy braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bagażnik dachowy może być trudno dostępny lub całkowicie niemożliwy do zamontowania w samochodach o wąskim dachu. Ostatnią sytuacją sprzyjającą użyciu bagażnika na klapę jest duża ilość bagażu.

 

Bagażnik na tylną klapę samochodu umożliwi Tobie, znajomym oraz Twojej rodzinie przewiezienie Waszych rowerów w dowolną lokalizację i nadal będziecie mieć wolne miejsce na bagaże na dachu. Bagażnik na tylną klapę pozwala na łatwy załadunek oraz rozładunek rowerów. Bagażnik rowerowy na klapę może być z powodzeniem zamontowany do większości samochodów osobowych dostępnych na naszych drogach. Po złożeniu bagażniki rowerowe na klapę zajmują mało miejsca i są niezwykle łatwe w przechowaniu. Zapraszamy do składania zamówień w naszym sklepie.

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Peruzzo
Thule
TreeFrog
Cena
Ocena klientów

Każdy oferowany w naszym sklepie bagażnik na rowery na klapę jest montowany przy pomocy dołączonych do zestawu uchwytów. Wielu z naszych klientów oczekuje dużej ilość produktów pod hasłem „bagażnik na rowery na klapę”, po czym natrafia na bagażniki wiodących producentów, jakimi są Thule oraz Peruzzo. Polecamy tylko najlepsze bagażniki rowerowe na klapę, które od dłuższego czasu zbierają same pozytywne opinie wśród naszych klientów.  

 

Gdy przedmiotem naszych poszukiwań jest bagażnik rowerowy na tylną klapę, musimy mieć na uwadze fakt, iż rowery na nim umieszczone nie powinny zasłaniać świateł oraz tablicy rejestracyjnej w naszym samochodzie. Bagażnik rowerowy na tylną klapę to bardzo wygodne rozwiązanie, które polecamy wszystkim rowerowym podróżnikom dokonującym zakupów w naszym sklepie. Musimy się natomiast liczyć z tym, że bagażnik rowerowy na klapę z zamontowanymi rowerami zasłona widok przez tylną szybę samochodu. Ograniczona widoczność wymusza na kierowcy zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Ważną kwestią jest także konieczność dokupienia specjalnej listwy oświetleniowej tablicy rejestracyjnej pojazdu. 

 

Decydując się na montaż bagażnika na klapę, musimy również zadbać o zamontowanie gniazda zasilania do listwy oświetleniowej. Wadą transportu rowerów na tylnej klapie bagażnika jest prawdopodobieństwo uszkodzenia tylnej klapy i szyby na Polskich drogach. Udowodniono również, że na samochód wyposażony w bagażnik rowerowy na klapę działają większe opory powietrza niż w przypadku bagażnika dachowego. W związku z tym należy ograniczyć prędkość jazdy zgodnie z zaleceniami producenta bagażnika. Trzeba także pamiętać, że w przypadku używania bagażnika na klapę samochodu obciążony zostaje tył naszego pojazdu oraz zmienia się również jego środek ciężkości. Dlatego jazda z takim bagażnikiem wymaga przyzwyczajenia się do sytuacji przez kierowcę. Mimo tego, że opór powietrza będzie większy niż w przypadku przewożenia rowerów na dachu, to samochód zachowa zdecydowanie większą stabilność podczas jazdy. Bagażnik rowerowy na klapę to także większa głośność w kabinie z powodu wystających poza obrys samochodu części  zamontowanych rowerów. Poza tymi kilkoma niedogodnościami, bagażnik rowerowy na klapę posiadają zdecydowanie więcej zalet rekompensujących wspomniane wady. W rowertour.com każdy zakupiony uchwyt rowerowy na klapę jest wysokiej jakości i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Nasze rowery łatwo jest przygotować do przewiezienia, gdy zdecydujemy się na uchwyt rowerowy na klapę od znanego i cenionego producenta. Dużą zaletą, jaką posiada każdy bagażnik na tylną klapę, jest jego stosunkowo niska cena. 

Bagażnik rowerowy na klapę Thule

Założenie rowerów na bagażnik rowerowy na klapę Thule jest równie proste jak ich zdjęcie i nikomu nie sprawi większego kłopotu. Komfort jazdy przy użyciu bagażnika na tylną klapę jest zdecydowanie większy niż w przypadku przewożenia rowerów na dachu. Produkt taki jak bagażnik na klapę Thule w porównaniu z bagażnikami dachowymi jest dużo mniejszy, dlatego istnieje możliwość jego schowania do bagażnika w większych samochodach typu SUV jeśli bagażnik nie jest aktualnie używany. To rozwiązanie może się sprawdzić podczas wyjazdu na wakacje.

Bagażnik rowerowy na klapę Peruzzo

Stalowy bagażnik rowerowy na klapę Peruzzo służy do przewożenia od dwóch do nawet trzech rowerów jednocześnie o maksymalnym rozmiarze koła 29 cali i szerokości 102 mm. Modele bagażników Peruzzo na klapę bagażnika to świetny sposób przewożenia rowerów z tyłu samochodu. Konstrukcje bagażników Perzuzzo pasują do większości typów nadwozi samochodowych takich jak hatchback, minivan, kombi oraz SUV. W tym przypadku odpadają wyłącznie auta z nadwoziem sedan. Każdy dostępny w rowertour.com bagażnik rowerowy na klapę marki Peruzzo posiada specjalne stalowe szyny, które zapewniają stabilne mocowanie rowerów podczas ich przewożenia. Marka Peruzzo podczas konstruowania swoich bagażników na klapę stara się o to, aby były one maksymalnie kompaktowe po ich złożeniu. Z tego względu platformy na rowery zajmują mało miejsca po ich demontażu z klapy samochodu. Tego typu bagażnik rowerowy na klapę marki Peruzzo można zamontować samodzielnie bez większego problemu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do każdego zestawu z bagażnikiem.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]