Sztyca rowerowa / zacisk

Wspornik siodełka pozwala na regulację jego pozycji i kąta nachylenia tak, aby było nam na nim wygodnie. Ponadto sztyca rowerowa stabilnie łączy siodełko z ramą rowerową. Każda firma korzysta z własnych rozwiązań mocowania i regulowania siodełka do sztycy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór sztycy i zacisków oraz akcesoriów do nich.

 

Generalnie rozróżniamy dwa typy, na jakie możemy podzielić wspornik siodła: z położeniem bezpośrednio nad rurą w osi i z cofniętym zaciskiem w stosunku do osi rury podsiodłowej. Zacisk, jaki ma sztyca do roweru, blokuje ją w rurze podsiodłowej. Każda średnica sztycy ma dopasowany odpowiedni rozmiar zacisku. 

 

Sztyce rowerowe można zamówić sztywne lub amortyzowane. Sztyca amortyzowana to perfekcyjne rozwiązanie, by zapewnić komfortową jazdę rowerem. Regulowana sztyca podsiodłowa z kolei pozwala w czasie jazdy dopasować wysokość siodła. Sztyca podsiodłowa regulowana przydaje się w rowerach mtb, gdzie mamy uformowanie terenu liczne w zjazdy i podjazdy. Taka regulacja siodełka góra-dół ma wtedy częstsze zastosowanie. 

 

Źle dopasowana sztyca do siodełka może powodować uszkodzenia ramy, dlatego należy uważać na jej długość, nawet gdy jest to sztyca regulowana. Zbyt długa sztyca podsiodłowa pozostawi widoczne ślady na rurze podsiodłowej i może stanowić problem, przy wstawiani kolejnego wspornika. A za krótka sztyca siodełka nie będzie mogła być wykorzystana w żaden inny sposób niż do linii bezpieczeństwa, a jej przekroczenie może nawet skończyć się złamaniem wspornika. Najdłuższa rurka do siodełka rowerowego osiąga do 45 cm. 

 

W naszej ofercie mamy różnorodne modele sztyc: sztyce teleskopowesztyca podsiodłowa amortyzowanasztyca hydrauliczna. Zamów już dziś i ciesz się z jazdy rowerem na co dzień.

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Sztyce rowerowe amortyzowane - czy warto inwestować?

 

Idea jak nam przyświeca, polecając wspornik siodła amortyzowany, to przede wszystkim podniesienie komfortu jazdy. Takie rozwiązanie pasuje praktycznie do każdego typu roweru, musimy jednak pamiętać o dopasowaniu właściwej średnicy. Amortyzowana sztyca podsiodłowa przez posiadanie elementu amortyzującego nie pozwala na tak niskie opuszczenie jak sztywna sztyca do siodełka rowerowego. Jeśli sztyca rowerowa amortyzowana ma być komfortowa i trwała to warto pomyśleć nad modelem działającym na zasadzie pantografu, zapewniający brak luzów i sprawność dzięki miękkiemu tworzywu, z którego się składa.

 

Sztyca z amortyzatorem to jedno udogodnienie, które możemy zaoferować w rowertuor.com, innym jest  regulowana sztyca. Ten rodzaj sztycy, choć zwiększa ciężar roweru, zaoszczędza energię kolarza w innym aspekcie. Sztyce regulowane, w znacznym stopniu ułatwiają podjazd pod strome wzniesienia, bez konieczności zsiadania z jednośladu. 

 

Pamiętając o dobraniu sztycy rowerowej, nie należy zapominać o długości. Pomiaru dokonujemy poprzez zaznaczenie dwóch skrajnych puntów na rurze podsiodłowej: maksymalnie obniżamy siodełko i maksymalnie podnosimy. 

 

Obojętnie masz zamiar kupić sztyce amortyzowane do roweru (np. sztyca suntour ncx) czy sztyce regulowane, dysponujemy każdym rodzajem sztyc, które z pewnością spełnią Twoje wymagania.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]