Przerzutki rowerowe przednie

Filtry
Marka
Campagnolo
Shimano
SRAM
Rodzaj
down swing
side swing
top swing
Przeznaczenie
MTB
gravel
przełajowe
szosa
trekking/miejskie
Pojemność
10T
12T
13T
14T
16T
17T
18T
20T
22T
48T
Liczba rzędów
2
3
9
10
Mocowanie
direct mount
do suportu e-type
na hak
na obejmę
na obejmę 28,6
na obejmę 31,8
na obejmę 34,9
na śrubę
Elektroniczne
nie
tak
Prowadzenie linki
dolny ciąg
górny ciąg
przedni ciąg
uniwersalne
Cena

Rodzaje przednich przerzutek rowerowych

Jaka przerzutka rowerowa przednia jest idealna do Twojego roweru? Oczywiście najlepsza jest taka, która bezproblemowo obsłuży ilość zębatek i będzie kompatybilna z zamontowanym układem - to pierwsze kryterium: spora część przerzutek jest produkowana pod konkretną ilość obsługiwanych zębatek (np. 2x11). Reszta jest tak naprawdę fantazją finansową - od wysoce zaawansowanych modeli bezprzewodowych (SRAM Rival eTap, Campagnolo Chorus, SRAM Force AXS, Shimano 105 Di2) po prostsze oparte o klasyczną mechanikę jak Shimano Deore, Claris i Alivio czy budżetowa, ale całkiem znośna Tourney. Ty decydujesz w jaki model celujesz.

 

Oczywiście istotny jest montaż przerzutki przedniej - część modeli to klasyczne wersje na obejmę, instalowane na rurze podsiodłowej. Nowocześniejsze rodzeństwo posiada już specjalne płaskowniki z otworami pasujące do standardowych w rowerach (Direct mount). Istotne także jest prowadzenie linki - top swing, side swing lub down swing: w zależności od podróży, jaką linka przechodzi do mechanizmu przerzutki. Warto zaznajomić się z tym przed zakupem, aby uniknąć późniejszych przykrych niedopasowań, zanim zatem przystąpicie do kupowania koniecznie sprawdźcie jaki model posiadacie.

 

Niezależnie od gradacji danego modelu i tego na jakim poziomie jest pozycjonowany, zakup od markowego producenta jest gwarancją spokojnej pracy, serwisu i użytkowania przerzutki. Najczęściej wymieniamy ją raz na kilka lat, więc nie jest to inwestycja chwilowa - możecie zatem spokojnie zaplanować taki zakup i cieszyć się skuteczną pracą przez kolejne sezony. W każdej kluczowej kwestii oczywiście możecie liczyć na naszą pomoc - w kwestii doboru sprzętu, możliwości i użytkowania służymy wiedzą. Zapraszamy do odwiedzin, wybierzcie swoją nową przerzutkę przednią.

 


zamknij [x]