Cannondale

(61)
Cena
Ocena klientów

Historia marki Cannondale

Amerykański gigant został założony w roku 1971 przez Jeo Montgomery. Nazwa Cannodale nawiązuje do stacji kolejowej Cannondale Metro North w mieście Wilton znajdującym się oczywiście w stanie Connecticut. Z początku profil działalności obejmował sprzęt turystyczny, a nie same rowery. W ofercie można było znaleźć: śpiwory, sakwy, namioty, plecaki, odzież oraz bagażniki samochodowe do przewozu rowerów. Pierwszy rower Cannondale pojawił się dopiero po 12 latach. Był to turystyczny model ST-500, którego rama była wykonana z aluminium. Jak na tamte czasy było to wyjątkowo rzadko spotykane rozwiązanie.

 

W latach 90’ marka chciała wejść na rynek motoryzacyjny. Produkcja motocykli i pojazdów terenowych nie przyniosła jednak zamierzonych zysków i ostatecznie ten dział firmy został sprzedany. Jednak problemy finansowe nie ustały i w związku z tym firma musiała zostać sprzedana.

 

Nowym właścicielem został potężny gracz na światowym rynku rowerowym – Dorel Industries, który rok po zakupie przeniósł produkcję z USA na Tajwan. Od 2000 roku część rowerów Cannondale wyposażona jest w chyba najbardziej rozpoznawalny element, z którego słynie marka czyli jednogoleniowy amortyzator przedni Lefty. Obecnie w ofercie producenta znajdziemy rowery górskie, gravelowe, szosowe, miejskie, fitness, dziecięce oraz elektryczne. Jest to ponad 60 modeli, a każdy z nich występuje w wielu różnych konfiguracjach.

Rowery Cannondale klasy premium

Przed przeniesieniem produkcji na Tajwan znakiem rozpoznawczym marki były szlifowane spawy i słynny napis: „Handmade in USA”. Czy po przeniesieniu produkcji na daleki wschód możemy powiedzieć, że dziś rowery Cannodale są takie same jak wszystkie inne? Zdecydowanie nie. Wciąż zaskakują wyglądem, nowoczesnymi technologiami i najwyższej klasy materiałami.

 

W rowerach MTB z serii Scalpel znajdziemy niezawodny i ultralekki amortyzator Lefty – w zależności od modelu aluminiowy lub carbonowy. Warto też zwrócić uwagę na tylną amortyzację FlexPivot, którą udało się osiągnąć poprzez odpowiednie ułożenie włókien węglowych w tylnym trójkącie ramy. Górskie rowery Cannondale cenione są także za geometrię OutFront, która łączy stabilność roweru zjazdowego ze zwrotnością i szybkością reakcji znaną z rowerów XC.

 

Naszym zdaniem najbardziej innowacyjne rozwiązania możemy znaleźć w gravelach marki Cannondale. W linii Topstone Carbon znajdziemy kilka modeli w pełni amortyzowanych graveli! Z przodu za amortyzację odpowiada lekki widelec Lefty, a z tyłu zawieszenie Kingpin, które skutecznie niweluje niewielkie wstrząsy zapewniając płynną i stabilną jazdę. Nie jest to klasyczna amortyzacja rzędu 100 mm lub więcej, ale podczas jazdy po nierównych szutrach i leśnych ścieżkach da naszym dłoniom i plecom niesamowity komfort.

 

Nie zapominajmy także o rowerkach dziecięcych. Dla najmłodszych przewidziane są modele Trail na 16-calowych kołach. Starsze dzieci mogą dosiąść fantastycznych rowerów z serii Quick lub wyścigowego modelu Cujo. Występują one na kołach 20 i 24-calowych. Niska waga, dobrej jakości komponenty i fantastyczne malowanie to najbardziej charakterystyczne elementy rowerków dziecięcych Cannondale.

 

W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór rowerów. Zarówno zawodnik rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem górskim, szosą lub gravelem, rowerzysta chcący dojeżdżać do pracy czy też osoba poszukująca zaawansowanego e-bike’a – u nas każdy znajdzie idealny dla siebie model!