Hebie

Filtry
Cena

Historia Hebie od samego początku po akcesoria rowerowe

W drugiej połowie XIX wieku, dokładnie w latach 60., Heinrich Hemmelskamp założył fabrykę korka. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu lokalnych browarników i sprzedawców napojów, udało mu się zapełnić niszę na rynku i odnieść sukces. Jednak wraz z końcem wieku, popularność rowerów jako środka transportu spowodowała pojawienie się nowego zapotrzebowania na elementy z korka dla rowerzystów. W Bielefeld, gdzie działał Hemmelskamp, przemysł rowerowy rozwijał się dynamicznie, a jeden z producentów rowerów, Nikolaus Duerkopp, szukał wiarygodnego dostawcy korkowych chwytów do kierownicy. Podjął współpracę z Carlem Junkerem, który był zięciem Hemmelskampa. Ta współpraca umożliwiła rodzinie Hemmelskampów zaangażowanie się w lokalny przemysł rowerowy i wniesienie swojego wkładu w rozwój części rowerowych.

 

Produkcja części rowerowych rozpoczęła się pod nadzorem Junkera w 1905 roku w Bielefeld w Niemczech. Początkowo produkowano chwyty do kierownic, a następnie rozszerzono asortyment o osłony na łańcuch, pompki i błotniki jeszcze przed pierwszą wojną światową. W kolejnych dekadach następował rozwój zarówno technologii produkcji, jak i materiałów używanych do produkcji. Fabryka zrezygnowała z korka na rzecz pierwszych materiałów syntetycznych i metalu. Produkty marki Hebie szybko znalazły się również poza granicami Niemiec, trafiając do Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii.

 

Obecnie używana nazwa "Hebie" powstała w 1925 roku poprzez połączenie pierwszych sylab nazwiska Hemmelskamp i nazwy miejscowości Bielefeld. Do oferty producenta dodano również metalowe podpórki rowerowe. Nawet w czasie II wojny światowej firma zdołała przetrwać. Kilka lat po wojnie rynek produkcji rowerów przeżywał dynamiczny rozwój, a Hebie znacząco się rozrósł, zwiększając liczbę zatrudnionych pracowników do ponad dwustu.

 

W latach 70. XX wieku producent Hebie postanowił skupić się na produkcji konkretnych części rowerowych, aby zagwarantować wysoką jakość. Zmieniono również preferowane materiały, z metalu na materiały syntetyczne. W kolejnej dekadzie podjęto jeszcze bardziej zdecydowane kroki w kierunku zawężenia i specjalizacji produkcji. Z powodu

Inne części rowerowe Hebie

Od samego początku istnienia niemieckiego producenta, w jego asortymencie można znaleźć błotniki. Firma ta ma bogatą tradycję oraz dążenie do innowacji, co sprawia, że ich błotniki wyróżniają się połączeniem wytrzymałości, funkcjonalności i wygody użytkowania. Dodatkowo cechuje je również atrakcyjny design. Dla pasjonatów rowerów, którzy pragną spersonalizować swój pojazd również pod względem wyglądu, jest to szczególnie ważna kwestia.

Części i akcesoria marki Hebie w Rowertour.com

Sklep internetowy Rowertour.com oferuje bogaty wybór akcesoriów i części rowerowych od renomowanych producentów z całego świata. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć wysokiej jakości części marki Hebie. Niemiecki producent skupia się na produkcji wąskiej grupy komponentów, co gwarantuje zachowanie doskonałej jakości. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów i technologii sprawia, że osłony łańcucha rowerowego Hebie oraz inne produkty tego producenta charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Doskonale sprawdzą się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i podczas wypraw trekkingowych w różnorodnym terenie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów marki Hebie, dostępnym w sklepie internetowym Rowertour.com.

 


zamknij [x]