Jagwire

Kategorie
Filtry
Cena

Jagwire - klocki hamulcowe

Produkowane przez markę Jagwire klocki hamulcowe są jednymi z najczęściej rozpoznawalnych i używanych okładzin hamulcowych na rynku. Klocki hamulcowe Jagwire to produkty polecane zarówno amatorom, którzy we własnym zakresie dbają o swój rower, jak i profesjonalistom, którzy bardzo często korzystają z zaawansowanych serwisów rowerowych. Klocki produkowane przez Jagwire gwarantują bardzo wysoką skuteczność hamowania w każdych warunkach, nawet tych najtrudniejszych. Dzięki nim można bardzo szybko usprawnić swój rower, zapewniając sobie prawidłową siłę hamowania oraz wydają pracę naszych hamulców. Bez różnicy na to, jaki rodzaj hamulców posiadasz w swoim rowerze, możesz być pewien, że w asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz klocki Jagwire, które będą właściwe dla Ciebie. Najpopularniejszymi hamulcami w większości rowerów są hamulce szczękowe oraz tarczowe.

 

Marka Jagwire produkuje klocki hamulcowe do każdego typu hamulców rowerowych. W przypadku hamulców szczękowych marka Jagwire ma do zaoferowania wiele modeli klocków wykonanych z różnych mieszanek gum, które sprawdzą się w kontakcie z różnymi rodzajami obręczy rowerowych. Klocki w takich hamulcach wywierają spory nacisk na obręcze naszych kół podczas hamowania, dlatego jest bardzo ważne, aby były one wykonane z dbałością o każdy detal. To zadanie bierze na swoje barki marka Jagwire, produkując tylko wysokiej jakości klocki hamulcowe do hamulców typu v-brake oraz innych podobnych konstrukcji hamulców. Poza hamulcami szczękowymi w swoim rowerze możesz spotkać bardzo popularne hamulce tarczowe, których zasada działania wygląda nieco inaczej niż w przypadku hamulców szczękowych. Takie hamulce są dużo cięższe niż szczękowe, dlatego używa się je w rowerach bardziej profesjonalnych, przeznaczonych do agresywnej jazdy gdzie wymagana jest duża siła hamowania. W związku z ich dużą wagą hamulce tarczowe są znacznie rzadziej stosowane w rowerach szosowych.

 

>Marka Jagwire produkuje wiele różnych klocków do hamulców tarczowych, które różnią się od siebie typem zastosowanej okładziny wewnętrznej, która odpowiada za hamowanie. W zależności od typu roweru, a przede wszystkim od naszego stylu jazdy w ofercie marki Jagwire możemy znaleźć klocki hamulcowe podzielone na kilka grup. W zależności od typu okładziny możemy wybrać klocki: Organiczne (żywiczne), Półmetaliczne Sport, Półmetaliczne Pro oraz Metaliczne – spiekane. Każdy z nich charakteryzuje się określonymi właściwościami i parametrami użytkowymi, o których możesz przeczytać w opisie do wybranego rodzaju klocków na naszej stronie. Klocki produkowane przez Jagwire są kompatybilne ze zdecydowaną większością najpopularniejszych systemów hamulcowych takich marek jak: Shimano, Magura, SRAM, Tektro, RST, a także wielu innych producentów.

Jagwire - pancerz

Aby zadbać o odpowiednią siłę hamowania oraz pracę przerzutek w rowerze warto także wymienić obecny system na oferowany przez Jagwire pancerz zapewniający płynną pracę, a także ochronę linek przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zanieczyszczeniami. Pancerze hamulcowe i przerzutkowe Jagwire są doskonale znane ze swojej wysokiej jakości wykonania, która gwarantuje niezakłóconą pracę w każdych warunkach. Oferowane przez Jagwire pancerze i zestawy pancerzy są niezwykle wytrzymałe i szybkie w montażu nawet przez niedoświadczoną osobę. Wnętrze pancerzy Jagwire jest pokryte wodoodpornym smarem fluorowym charakteryzującym się szybkim działaniem.

 

Wspomniany smar fluorowy ściśle przylega do ścianek, zapewniając gładkie, precyzyjne oraz nieprzerwane działanie całego systemu hamulcowego lub przerzutkowego. Decydując się na kompletny zestaw przerzutkowy lub hamulcowy marki Jagwire w zestawie otrzymujesz wszelkie niezbędne elementy do wymiany swojego obecnego systemu. W takim zestawie znajdziesz nowoczesne linki wykonane ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości pancerze oraz kompletne opakowanie niezbędnych końcówek Shimano, SRAM, a także Campagnolo. W najwyższych modelach zestawów znajdziesz także komplet niezbędnych narzędzi, dzięki czemu montaż będzie można wykonać samodzielnie. W asortymencie naszego sklepu rowertour.com znajdziesz pancerz Jagwire do każdego typu rowerów MTB, szosowych, gravelowych, miejskich, trekkingowych, a także do rowerów elektrycznych.

 


zamknij [x]