Onguard

(62)
Cena
Ocena klientów

Historia marki OnGuard

Firma produkująca zabezpieczenia OnGuard wywodzi się z Indii. Pierwsze produkty tworzone były natomiast pod nazwą Magnum. Nie wyszła ona zupełnie z użycia. Obecnie z logiem Magnum tworzone są zapięcia niższej klasy. W międzyczasie firma została sprzedana amerykanom, a produkcja przeniesiona na teren Chin. Przez lata zapięcia mocno ewoluowały zarówno pod względem działania jak i wyglądu. Obecna kolekcja obejmuje u-locki, łańcuchy, linki, blokady tarczy oraz zapięcia składane. Wszystkie zapięcia mają żółto-czarny kolor, który z daleka rzuca się w oczy. Dużym atutem marki jest to, że nieustannie rozwija swoje produkty i stara się poprawić poziom bezpieczeństwa jaki mają one zapewniać swoim użytkownikom.

Jakościowe zabezpieczenia OnGuard

Firma OnGuard oferuje wiele różnych rodzajów zapięć, a każdy z nich charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. W ofercie znajdują się zapięcia takie jak: łańcuchy, U-locki, linki, zapięcia składane oraz modele łączące w sobie zalety kilku rozwiązań. Każdy z tych rodzajów zapięć jest odporny na m.in. cięcie, podważanie czy wiercenie. Istotne jest również to, że firma dba o estetyczny wygląd swoich produktów i wyróżnia się ciekawą kolorystyką, biorąc pod uwagę to, aby nie niszczyły one lakierowania ramy oraz innych elementów roweru.

OnGuard, czyli na straży Twojego roweru

Wszystkie produkty marki OnGuard posiadają system punktowy w skali 0-100, który informuje o poziomie zabezpieczenia. Dzięki temu, klient ma pewność, że wybiera odpowiedni dla siebie model. Firma OnGuard dba także o to, aby zamki były wygodne w użytkowaniu. Wiele modeli posiada opatentowane technologie, dzięki którym zapięcie jest funkcjonalne oraz wygodne podczas codziennego użytkowania. W części zapięć OnGuard oferuje pakiet aż 5 kluczy! Producent oferuje również do swoich zapięć wycinany laserowo klucz z kodem, który może być wyposażony w lampkę LED, aby można było w łatwy sposób obsługiwać zabezpieczenia kiedy jest ciemno.

Onguard - Zapięcia rowerowe na straży

Najbardziej pancernym rodzajem zabezpieczenia jest oczywiście u-lock. Onguard kładzie duży nacisk na rozwój tego segmentu blokad. W ofercie znajdziemy serię Brute, Pitbull, Bulldog raz Bulldog combo. Modele z serii Brute wyposażone są w czteropunktową blokadę szekli, Z-cylinder odporny na uderzenia, wiercenie i podważenie, grubą szeklę wykonaną ze stali hartowanej o grubości 16,8 mm, a całe zapięcie jest podgumowane, aby nie rysować lakieru na rowerze. W komplecie otrzymamy 5 laserowo wycinanych kluczy, w tym wyposażony w diodę LED.

 

Łańcuchy Onguard występują w trzech odmianach: Mastiff Combo (na szyfr), Mastiff oraz Beast. Ostatnie z nich to niesamowicie grube i wytrzymałe łańcuch, które lepiej pozostawić w miejscu, w którym często zostawiamy rower, niż wozić codziennie w plecaku. Waga tego łańcucha w wersji 110 cm długości wynosi nieco poniżej 6 kg. Standardowo łańcuchy tego typu spina się zwykłą kłódką, która zazwyczaj jest najsłabszym ogniwem całej konstrukcji. Zapięcie OnGuard jest po prostu małym u-lockiem, który pod względem konstrukcji i zabezpieczeń nie ustępuje swoim pełnowymiarowym odpowiednikom.

 

Inną ciekawą grupą zabezpieczeń są zabezpieczenia tarcz hamulcowych Boxer oraz Smart Alarm. To drugie zabezpieczenie jak sama nazwa wskazuje posiada głośny alarm (120 dB), który uruchamia się gdy wyczuje, że ktoś porusza naszym rowerem lub próbuje nim odjechać. Zabezpieczania tarcz odporne są na wszelkie próby wyważenia, cięcia i rozbicia. Są małe, lekkie i często niewidoczne na pierwszy rzut oka. W połączeniu z dobrym u-lockiem znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa pozostawionego roweru.

 

Jeśli zależy nam na dobrym zabezpieczeniu naszego roweru warto postawić na doświadczoną markę jaką jest OnGuard. W ofercie znajdziemy szeroki wybór zapięć dostosowanych do różnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Warto chronić swój rower dobrym zabezpieczeniem.

 


zamknij [x]