Peruzzo

Kategorie
Filtry
Cena

 

Dobór odpowiedniego bagażnika samochodowego na rower to zwykle nie jest łatwe zadanie. Trzeba się zastanowić na jakie możliwości montażu pozwala nasze auto. Czy ma relingi, a może hak z tyłu auta? Czy da się zamocować bagażnik na tylną klapę, a może to sportowy kabriolet i wszystkie wyżej wymienione opcje nie wchodzą w grę? Jeśli już uporamy się z wyborem miejsca montażu to następnym krokiem będzie dobór odpowiedniego bagażnika, który pasować będzie zarówno do auta, jak i do rowerów, które planujemy przewozić. Wybór podyktowany będzie materiałem z jakiego wykonana jest rama roweru, jego wielkością i geometrią oraz ilością rowerów jakie chcemy przewozić.

Peruzzo - bagażnik rowerowy na dach

Bagażnik na dach składa się z dwóch belek poprzecznych, mocowanych na relingach auta oraz szyny przyczepionej do tych właśnie belek, na której stawiamy rower. Takie rozwiązanie ma ten plus, że w razie stłuczki z rowerami nic nie powinno się złego stać. Chyba, że akurat będziemy mieć dachowanie, ale wtedy ciężko nazwać to stłuczką. Teoretycznie rowery są bardziej bezpieczne, ale warto o nich pamiętać przy przejazdach pod wiaduktami, a przede wszystkim przy wjazdach na parkingi podziemne. Z pewnością rowery na dachu mniej się brudzą w porównaniu do tych, które znajdują się na haku. W dyskusjach, który typ bagażnika jest lepszy, często właśnie pojawia się ten argument. Bagażnik dachowy Perruzo charakteryzuję się łatwym i szybkim montażem samego bagażnika, jak i roweru w nim umieszczanego. Dzięki dwuczęściowej szynie głównej transport i przechowywanie bagażnika Peruzzo staje się jeszcze łatwiejsze.

Peruzzo - bagażnik rowerowy na hak

Bagażniki na hak są najbardziej popularnym rozwiązaniem. Dlatego też marka Peruzzo także postawiła na ten sposób transportowania roweru. Jeszcze jakiś czasu temu przewożenie rowerów w ten sposób było nielegalne, ponieważ rowery najczęściej zasłaniały tablicę rejestracyjną auta. Obecnie możemy złożyć wniosek o wydanie trzeciej tablicy, którą umieścimy na bagażniku. Bardzo wiele modeli bagażników Peruzzo na hak ma dedykowane do tego miejsce na podstawie bagażnika. Najbardziej pojemne modele bagażników Peruzzo potrafią pomieścić do 4 rowerów. Stawia się je na stabilnej podstawie, koła przyczepia specjalnymi klamrami do podstawy, a ramę chwytamy specjalnymi uchwytami. Każdy rower z osobna. Uchwyty dokręcamy i w ten sposób rowery stoją stabilnie.

Bagażniki rowerowe Peruzzo na klapę

Nie każdy samochód posiada relingi lub hak. Nie oznacza to wcale, że musimy rezygnować z przewozu rowerów lub pakować ich do bagażnika. Istnieje łatwy i bardzo skuteczny sposób, czyli bagażnik na klapę. Bagażnik opiera się o karoserię samochodu (lepiej nie o szybę), a następnie ściąga specjalnymi taśmami, które oplatają całą klapę bagażnika. Ten sposób przewozu może na pierwszy rzut oka nie wydawać się zbyt bezpiecznym rozwiązaniem, ale był wielokrotnie testowany i zdał egzamin. W ten sposób dobrze przymocowanego bagażnika praktycznie nie sposób przesunąć nawet o milimetr. Dodatkowy atut tego rozwiązania to wielkość i waga. Niektóre modele są tak niewielkie, że bez problemu możemy je na co dzień wozić w bagażniku albo nawet zabrać ze sobą do samolotu.

Bagażniki i inne produkty marki Peruzzo w Rowertour.com

W ofercie posiadamy najbardziej popularne produkty Peruzzo, które są chętnie wybierane przez naszych klientów. Oprócz opisanych wyżej bagażników bardzo dużą popularnością cieszą się również pomysłowe holowniki rowerowe, które łączą rower osoby dorosłej z rowerem dziecięcym. Trail Angel umożliwiają zabranie dziecka w znacznie dłuższą podróż, ponieważ dziecko same nie musi wkładać aż tak dużo mocny w pedałowanie. Na ruchliwych drogach mamy natomiast pewność i spokój, że nasza pociecha nagle nie zmieni kierunku jazdy i nie wjedzie prosto pod samochód. Hol Peruzzo jest skuteczny, bezpieczny oraz niedrogi.

 


zamknij [x]