Yamaha

Kategorie
Filtry
Cena

Rowerowa historia marki Yamaha

W Yamaha Motor od dawna istniał pomysł na rozwiązanie problemu niskiej wydajności jazdy rowerem pod górę lub podczas wiatru. Zastanawiano się, czy istnieje źródło energii, które mogłoby wspomagać pedałującego rowerzystę. Wysiłki skierowane na znalezienie rozwiązania zaowocowały projektami, które w 1973 roku doprowadziły do stworzenia prototypowego roweru z silnikiem benzynowym o pojemności 25 cm3, a w 1982 roku do stworzenia roweru górskiego z silnikiem o pojemności 35 cm3.

 

Celem było stworzenie osobistego pojazdu ułatwiającego mobilność, który mógłby być obsługiwany przez osoby niejeżdżące na motocyklach. Dzięki postępom w dziedzinie bardziej kompaktowych i wydajnych akumulatorów, a także szybkiemu rozwojowi elektroniki, firma rozpoczęła badania i rozwój zupełnie nowej koncepcji, łączącej moc człowieka z energią elektryczną poprzez wykorzystanie silnika elektrycznego do wspomagania pedałowania.

 

W rezultacie, w 1989 roku udało się opracować prototyp nowego mechanizmu, który został nazwany Power Assist System (PAS). Ten prototyp stał się podstawą dla elektrycznie wspomaganych rowerów PAS. Wysiłki badawczo-rozwojowe skupiły się na opracowaniu technologii dla linii rowerów PAS, aby stworzyć zupełnie nową kategorię pojazdów, które, mimo wykorzystania mocy silnika elektrycznego, nadal można nazwać rowerami. W rezultacie, stworzono standard mobilności, pokonując liczne przeszkody technologiczne i prawne w trakcie procesu rozwoju.

 


zamknij [x]