Okulary rowerowe dziecięce

Filtry
Marka
Accent
Uvex
XLC
Cena
Rodzaj szkła
lustrzane
przyciemniane

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w każdym wieku

Okulary przeciwsłoneczne znajdziemy w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Dopasowanie jest niezwykle istotne jeśli chcemy wybrać okulary, które w czasie jazdy nie będą zjeżdżać z nosa. Gumowe zauszniki, które możemy odpowiednio wygiąć, miękki nosek oraz opcjonalnie sznureczek z tyłu głowy, aby nawet po zdjęciu okularów dziecko wciąż miało je przy sobie. Te elementy w głównej mierze odpowiadają za odpowiednie dopasowanie oraz bezpieczeństwo samych okularów. Ponadto ważne są szkła. Powinny być nietłukące oraz zapewniać stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Przed zakupem powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie certyfikaty, jakie posiada dany model i wybierać okulary dla dzieci tylko z pewnego źródła i od znanych producentów.

 

Okulary przeciwsłoneczne dziecięce występują w stylu sportowym lub bardziej tradycyjnym, miejskim. Sportowe charakteryzują się mocniejszym wygięciem szkieł i ram, a co za tym idzie lepszym dopasowaniem do twarzy. To z kolei zapewnia większą ochroną przed przypadkowym wpadnięciem do oka owadów lub innych zanieczyszczeń. W przypadku dzieci kwestie aerodynamiki pozwolimy sobie pominąć. Tradycyjne okulary dla dzieci mogą posłużyć także podczas spacerów oraz wszystkich innych aktywności na świeżym powietrzu. Nie odważymy się powiedzieć, które z nich będą najlepszym wyborem, bo i tak najwięcej zależy od tego jaki model spodoba się naszemu dziecku.

Okulary dziecięce dostosowane do jego potrzeb

Okulary dla dzieci przeciwsłoneczne produkowane są przez wiele firm. Część z nich to doświadczone marki, które specjalizują się w produkcji wysokiej klasy okularów sportowych dla dorosłych. Jedną z takich marek jest Uvex, który wywodzi się z produkcji odzieży, kasków i akcesoriów ochronnych, wykorzystywanych w zakładach pracy, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie podwyższone. Mamy na myśli fabryki, magazyny oraz place budowy. Jest to więc producent, który bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu. Dla rodziców to ważna informacja, ponieważ zapewnienie optymalnej ochrony dziecku powinno być najważniejsze.

 

Pisaliśmy już o ochronie przed promieniowaniem słonecznym i o nietłukących się szkłach. Ponadto okulary dla dzieci powinny charakteryzować się niską wagą, aby malec czuł się w nich swobodnie. Bardziej wymagający użytkownicy mogą sięgnąć po okulary wyposażone w szkła z powłoką Litemirror, która dodatkowo chroni przed promieniowaniem podczerwonym. Możemy też wybrać szkła z polaryzacją, która eliminuje refleksy świetlne i wyostrza obraz.

 

Okulary rowerowe dziecięce powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego młodego rowerzysty i rowerzystki. Chronią oczy przed ciałami obcymi i promieniowaniem oraz dodają kilka punktów do rowerowej stylówki. Usiądźcie ze swoim dzieckiem przed komputerem i wspólnie sprawdźcie jakie modele dla Was przygotowaliśmy!

 


zamknij [x]