Shimano Deore XT SL M8100 Manetka dźwignia przerzutki prawa 12rz.

175.14 zł
249.90 zł
-30%
Najniższa cena z 30 dni: 175.14 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
ISLM8100RAP
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Manetka tylna prawa Shimano Deore XT SL M8100 R 12rz.


Shimano od wielu lat stosuje niezmienną politykę - najnowsze technologie pojawiają się zawsze w najwyższej grupie XTR, które bardzo wysoko się ceni, a po pewnym czasie spływają do niższych grup i stają się bardziej przyjazne dla portfela przeciętnego kolarza MTB, a co za tym idzie - po prostu bardziej dostępne. Tak naprawdę nie mamy nic przeciwko, gdyż dzięki temu wiemy czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Kiedy w 2018 wprowadzono pierwszy napęd 1x12 o zakresie przełożeń 10-51T sygnowany logiem XTR, wiele osób niecierpliwie czekało, aż użyte technologie przejdą do niższych grup - Deore XT i SLX. I rzeczywiście, wkrótce Shimano wprowadziło te grupy do sprzedaży.


 • Producent: Shimano
 • Grupa: Deore XT
 • Model: SL-M8100-R
 • Typ: Rapidfire Plus
 • Liczba przełożeń: 12
 • Materiał korpusu: aluminium
 • Maksymalny przeskok: 4
 • Materiał dźwigni: aluminium (główna dźwignia), kompozyt (GFRP) + stal (dźwignia zwalniająca)
 • Kabel: stal nierdzewna (Optislick)
 • Obudowa kabla: OT-SP41
 • Waga: 117g
Cechy Shimano SL-M8100-R Deore XT:

 • Szybszy dostęp do dźwigni i lekkie działanie mechanizmu
 • Natychmiastowe dwukierunkowe działanie
 • 35% mniej siły potrzebnej do zmiany przełożenia (w porównaniu z modelem SL-M8000-R) O 20% szybszy dostęp do dźwigni (w porównaniu z modelem SL-M8000-R)
 • Szybka i łatwa zmiana przełożeń pozwala na zwiększenie koncentracji i kontroli


Dźwignia przerzutki Rapidfire Plus Deore XT firmy Shimano zapewnia lekką i szybką zmianę przełożeń przednich dla lepszej kontroli podczas jazdy po szlakach.


Technologie


System zmiany przełożeń Instant Release eliminuje dwustopniową zmianę „kliknij i puść”, do której jesteśmy przyzwyczajeni. System zmiany przełożeń Instant Release pozwala na zwalnianie linki natychmiast po naciśnięciu dźwigni, co skutkuje najszybszą możliwą zmianą przełożenia. Niezależnie od tego, czy jest to zmiana na wyższe przełożenia przy tylnej przerzutce Top Normal czy na niższe przy tylnej przerzutce Low Normal, szybsza zmiana to zawsze lepsza zmiana.


Dźwignia zwalniająca w układzie Rapidfire Plus jest często nazywana spustem, ponieważ operuje się nią tak jak pistoletem — przez pociągnięcie w kierunku chwytu. Dźwignią zwalniającą układu z Rapidfire Plus z grup od Shimano Alivio do XTR można operować w taki sam sposób, lecz dodano również możliwość zrzucenia przełożenia przez naciśnięcie kciukiem.


W poprzednich systemach przełożenia bieg zmieniało się szybciej w jedną stronę niż w drugą. Wybór między systemem Low Normal a Top Normal zawsze oznaczał poświęcenie szybkości zmiany przełożenia w jedną stronę. Teraz dzięki systemowi zmiany kilku przełożeń można zmienić dwa przełożenia jednym ruchem. Rezultat: najszybsza możliwa zmiana biegu w obu kierunkach, bez względu na typ tylnej przerzutki.


Rowery są wyposażane w zestaw Rapidfire Plus od 1985 roku. Zestaw Rapidfire Plus stanowi wciąż najlepszy wybór dla szerokiego zakresu jazdy, od wyścigów XC po jazdę ekstremalną freeride. Zestaw Rapidfire Plus został stworzony z myślą o szybkiej zmianie przełożeń, umożliwiając rowerzystom zmianę trzech przełożeń w dół za pomocą jednego ruchu. Dźwignie przerzutek Rapidfire Plus z grup od Shimano Deore do XTR mają funkcję 2Way-Release, pozwalające na zmianę przełożenia przez pociągnięcie palcem wskazującym lub naciśnięcie kciukiem.Co nowego w grupie XT?


W grupie Deore XT czeka na nas bardzo dużo nowości. Konstruktorzy nadali nowemu XT wszystkie najważniejsze cechy jego starszego "brata". Oznacza to, że znajdziemy tu 12-rzędową kasetę o rozpiętości 10-51T, a także nowy bębenek Micro Spline, aby móc zamocować najmniejszą zębatkę 10T. Z przodu będzie możliwość wyboru korby jedno- lub dwurzędowej. Nową jakość i niesamowitą płynność hamowania zagwarantują dwu- i czterotłoczkowe hamulce. Nowe klamki i manetki o ergonomicznym kształcie sprawią, że obsługiwanie przerzutek i hamulców będzie czystą przyjemnością. Przebudowę przeszły również same tarcze, wyposażono je w technologię ICE Freeza. Pojawiły się też dedykowane koła do XC oraz Enduro. Nowe jeszcze bardziej ulepszone grupy Shimano zapewnią nam nowe spojrzenie na jazdę rowerową, zapewniając nam gwarancję jakości oraz precyzji w trakcie jazdy. Więc informacji o nowej grupie Shimano XT znajdziemy TUTAJ


Klienci kupili również

zamknij [x]