Kaseta Shimano SLX CS-M7100

315.14 zł
473.90 zł
-34%
Najniższa cena z 30 dni: 315.14 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
ICSM7100045
Darmowa dostawa
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Kaseta Shimano SLX CS-M7100


Shimano od wielu lat stosuje niezmienną politykę - najnowsze technologie pojawiają się zawsze w najwyższej grupie XTR, które bardzo wysoko się ceni, a po pewnym czasie spływają do niższych grup i stają się bardziej przyjazne dla portfela przeciętnego kolarza MTB, a co za tym idzie - po prostu bardziej dostępne. Tak naprawdę nie mamy nic przeciwko, gdyż dzięki temu wiemy czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Kiedy w 2018 wprowadzono pierwszy napęd 1x12 o zakresie przełożeń 10-51T sygnowany logiem XTR, wiele osób niecierpliwie czekało, aż użyte technologie przejdą do niższych grup - Deore XT i SLX. I rzeczywiście, wkrótce Shimano wprowadziło te grupy do sprzedaży.


 • Producent: Shimano
 • Grupa: SLX
 • Model: CS-M7100-12
 • Liczba przełożeń: 12
 • Stopniowanie: 10-45T (10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-40-45T)
 • Kombatybilność łańcucha: HG 12-rzędowa
 • Waga katalogowa: 513g
Cechy Shimano SLX CS-M7100:

 • Pozwala na płynne pedałowanie podczas zmiany przełożeń
 • Lżejsza i sztywniejsza konstrukcja zębatki kasety zmniejsza bezwładność i poprawia przyspieszenie
 • Wprowadzono najmniejszą zębatkę 10T dzięki nowej konstrukcji korpusu FREEHUB
 • Zaawansowana sprawność zmiany przełożeń daje pewność, która pozwala cieszyć się każdą trasą
 • Lżejsza konfiguracja układu napędowego
 • Szeroki zakres i 12-rzędowy układ napędowy z gęstym zestopniowaniem


Konstrukcja BEAM SPIDER pozwala zmniejszyć masę kasety 12-rzędowej SLX M7100 firmy Shimano, zwiększając jednocześnie zakres przełożeń MTB dzięki dodatkowej zębatce. W kasetach 10-45 i 10-51T zastosowano nowy korpus piasty tylnej MICRO SPLINE FREEHUB firmy Shimano oraz technologię profilowania zębów HYPERGLIDE+, co w połączeniu z technologią ADVANCED pozwoliło uzyskać niedoścignioną wydajność zmiany przełożeń. Technologie


Kaseta i łańcuch układu napędowego Hyperglide+ o zmodyfikowanej konstrukcji poprawiają przyśpieszenie, wydajność zmiany przełożeń i płynność jazdy w każdym terenie – to rozwiązanie nowej generacji dla kolarzy MTB. Układ Hyperglide+ został opracowany z myślą o kolarstwie górskim nowej generacji, aby rowerzysta mógł bezustannie pedałować w praktycznie każdym terenie.Udoskonalony układ napędowy i dedykowany łańcuch gwarantują szybszą zmianę przełożeń, wydajniejsze przenoszenie mocy oraz większą stabilność łańcucha niż kiedykolwiek wcześniej. Precyzyjny wybór optymalnego momentu zmiany przełożenia w celu zachowania płynności jazdy pomaga rowerzystom dostosować się do gwałtownie zmieniających się warunków na szlaku. Hyperglide+ pomaga rowerzystom płynnie pokonywać trudne szlaki, ograniczając szarpnięcia podczas pedałowania i skracając czas zmiany przełożeń o 1/3 (w porównaniu z obecnym układem HG).


Funkcje:

 • Lepsze zazębienie łańcucha, pewniejsze trzymanie i większa płynność pedałowania przekładają się na wydajniejsze przenoszenie mocy oraz pewność jazdy w szybko zmieniających się warunkach terenowych.
 • Pewna zmiana przełożeń w górę i w dół w obu kierunkach poprawia koncentrację rowerzysty oraz przyśpieszenie.
 • Superwydajny układ napędowy o płynnym działaniu poprawia komfort i ogranicza zmęczenie rowerzysty.
 • Szeroki zakres przełożeń, wiele konfiguracji kasety oraz dostępne pojedyncze lub podwójne tarcze mechanizmu korbowego można dobrać odpowiednio do różnych stylów jazdy MTB, umiejętności i preferencji.


W ramach technologii Micro Spline zastosowano lekki korpus Freehub z aluminium i 10-zębowe najwyższe przełożenie.Należy stosować kombinację z kasetą zębatek Micro Spline i Freehub. * Zgłoszone do opatentowania rozwiązanie Micro Spline.


Funkcje:

 • Lekka aluminiowa piasta tylna Micro Spline Freehub idealnie współpracuja z małymi zębatkami 10T.
 • Mniejsze i szerzej rozmieszczone wypusty zapobiegają uszkodzeniom zębatki w lekkim, aluminiowym korpusie Freehub.Co nowego w grupie SLX?


W grupie SLX czeka na nas bardzo dużo nowości. Konstruktorzy nadali nowemu SLX wszystkie najważniejsze cechy jego starszego "brata". Oznacza to, że znajdziemy tu 12-rzędową kasetę o rozpiętości 10-51T, a także nowy bębenek Micro Spline, aby móc zamocować najmniejszą zębatkę 10T. Z przodu będzie możliwość wyboru korby jedno- lub dwurzędowej. Nową jakość i niesamowitą płynność hamowania zagwarantują dwu- i czterotłoczkowe hamulce. Nowe klamki i manetki o ergonomicznym kształcie sprawią, że obsługiwanie przerzutek i hamulców będzie czystą przyjemnością. Nowe jeszcze bardziej ulepszone grupy Shimano zapewnią nam nowe spojrzenie na jazdę rowerową, zapewniając nam gwarancję jakości oraz precyzji w trakcie jazdy.


Klienci kupili również

zamknij [x]