Opona zwijana Maxxis Rekon 27.5x2.40WT Dual / EXO / TR

169.13 zł
268.90 zł
-37%
Najniższa cena z 30 dni: 169.13 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
ETB00018000
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Opona rowerowa zwijana bezdętkowa Tubeless Ready MTB Maxxis Rekon 27,5x2,40WT


Opona rowerowa Maxxis Rekon świetnie sprawdzi się na agresywnych trasach XC. Jest oponą najlepiej spisującą się w technicznym terenie. Została wykonana w technologii Tubeless Ready, co oznacza, że do jej wypełnienia można użyć mleczka uszczelniającego zamiast dętki. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. W procesie tworzenia bieżnika projektanci inspirowali się znanym i cenionym modelem opony Maxxis Ikon. Szeroki blok klocków pośrodku bieżnika zwiększa kontrolę podczas hamowania, natomiast boczne klocki w kształcie litery L zapewniają wsparcie podczas ostrych skrętów na luźniejszej nawierzchni. Przy produkcji opony w tym wariancie wykorzystano także technologię EXO Protection. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który zapobiega zniszczeniom opony na bocznych, pozbawionych bieżnika ściankach. Opona Maxxis Rekon pozwala skoncentrować się na jeździe bez konieczności dogłębnego analizowania terenu. To doskonały wybór dla każdego fana XC!


 • Producent: Maxxis
 • Model: Rekon
 • Rodzaj: Opona zwijana
 • Rozmiar: 27,5x2,40WT
 • ETRTO: 61-584
 • Waga: 743g


WT - (Wide Trial) opony dostosowane do szerszych obręczy, są przeznaczone do obręczy o szerokości wewnętrznej 35mm, jednak bez problemu można je stosować z obręczami w zakresie 30 - 35mm.Cechy produktu:

 • Opona bezdętkowa Tubeless Ready
 • Przeznaczona na agresywne trasy XC
 • Bieżnik inspirowany cenionym modelem Maxxis Ikon
 • Środkowe klocki zapewniają dobrą kontrolę w czasie hamowania
 • Boczne klocki świetnie trzymają na zakrętach
 • Technologia EXO Protection zwiększa odporność opony na uszkodzenia
 • 60 TPI


Technologie:


Opony bezdętkowe (TUBELESS) mają wiele plusów w porównaniu z klasycznymi oponami:
- możliwość jazdy z niższym ciśnieniem, co poprawia trzymanie opony w zakrętach
- mniejsze opory toczenia w porównaniu z oponami z dętką
- mniejsze ryzyko złapania „kapcia” (brak dętki)


Opony Maxxis TUBELESS READY (TR) posiadają wszystkie cechy opon bezdętkowych poza jedną - są znacznie lżejsze. Są to jedyne opony Maxxis przeznaczone do użycia z mleczkiem uszczelniającym.


 

EXO Protection to specjalna technologia, w której producent użył bardzo wytrzymałego materiału do wzmocnienia bocznych pozbawionych bieżnika ścianek. Zapobiega on rozdarciu się opon po bokach i chroni przed przecięciami, znacznie zwiększając wytrzymałość opony.


Maxxis International to firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości opon oraz dętek. Dzięki dużej precyzji wykonania i świetnej wydajności wytwarzanych produktów, cieszy się uznaniem na całym świecie. Firma Maxxis posiada ponad 45 lat doświadczenia w produkcji opon i dętek. Przez ten czas jej pracownicy i inżynierowie opracowali wiele unikalnych technologii, które sprawiają, że ich produkty są unikalne i wyjątkowo konkurencyjne. Są one również testowane przez krajowych i światowych mistrzów, których cenne uwagi pozwalają jeszcze lepiej dopasować dętki i opony Maxxis do potrzeb kolarzy.


Klienci kupili również

zamknij [x]