Chwyty kierownicy Ergon GP4

219.73 zł
319.90 zł
-31%
Najniższa cena z 30 dni: 219.73 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
ER-42410060
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Gripy Ergon GP4 to pełnorozmiarowe chwyty kierownicy, kolejna, ulepszona wersja wzoru zapoczątkowanego od modelu GP1. Uchwyty słyną ze swojej ergonomii oraz swobodnie ustawianych rogów pozwalających na dobranie optymalnej pozycji dla dłoni. Sprawdzą się w niemal każdej dyscyplinie kolarskiej — przede wszystkim w MTB oraz jeździe turystycznej, czyli dziedzinach, w których cykliści najczęściej narzekają na drętwiejące i bolące dłonie.Gumowe inserty ułatwiają utrzymanie pewnego chwytu i nie ześlizgują się w trakcie użytkowania. Również rogi dysponują gumowaną powierzchnią, polepszającą chwytność rowerzystów. Gripy Ergon GP4 nie są kompatybilne z kierownicami karbonowymi.


  • Producent: Ergon
  • Model: GP4
  • Długość: 130 mm 
  • Obwód: 92 mm
  • Wariant: standardowy
  • Zastosowanie: MTB, Touring, commuting
  • Rozmiar: Small
  • Rogi: kompozyt z gumowymi insertami


Zoptymalizowana dystrybucja nacisku

Odpowiedni nacisk dłoni na chwyt to podstawa prawidłowego jej funkcjonowania. Jeśli dłoń ułożona jest w nienaturalnej pozycji, może to prowadzić do wielu nieprzyjemnych urazów oraz powikłań


Problem: Nadmierny nacisk na wrażliwe partie dłoni skutkuje drętwieniem palcówRozwiązanie: Dzięki anatomicznie zoptymalizowanemu designowi, chwyty Ergon oferują 100% kontakt dłoni z powierzchnią chwytu, w przeciwieństwie do tradycyjnych okrągłych chwytów, które oferują powierzchnię chwytną tylko w 60%. Dzięki temu nacisk jest rozprowadzany równomiernie, eliminując problem drętwiejących palców.Zoptymalizowana pozycja dłoni

Ułożenie dłoni podczas jazdy również ma ogromne znaczenie. Nieprawidłowy chwyt może spowodować nieprzyjemne dolegliwości, a także prowadzić do wielu chorób nadgarstka.


Problem: Nadmierne wykrzywienie nadgarstka może prowadzić do wielu schorzeń, w tym zespołu cieśni nadgarstka. To z kolei skutkuje bólem dłoni lub przedramieniaRozwiązanie: Chwyty Ergon korygują pozycję dłoni, dzięki czemu cieśń nadgarstka nie jest uciskana, co eliminując ból oraz dyskomfort. Ergon to marka założona w niemieckim mieście Koblenz. Tworzona jest przez grupę pasjonatów kolarstwa, którzy doskonale znają specyfikę rowerów i to, czego potrzebuje rowerzysta, by czuć się na rowerze komfortowo i bezpiecznie. Ergon kładzie duży nacisk na wygodę użytkowania oraz na rozwiązywanie powszechnych problemów rowerzystów.
Klienci kupili również

zamknij [x]