Koncentrat impregnujący do namiotów Nikwax Tent Gear Solar Proof

119.93 zł
154.90 zł
-23%
Najniższa cena z 30 dni: 119.93 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
NI-3B3
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+


Koncentrat Impregnatu chroniący przed promieniami UV Nikwax Tent & Gear SolarProof


Srodek nadaje trwałą hydrofobowość (DWR), poprawia wytrzymałość tkaniny na rozdzieranie, chroni przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania UV; Jedna aplikacja może podwoić żywotność materiałów poprzez redukcję wpływu promieniowania UV. Preparat można stosować na mokrą lub suchą syntetyczną tkaninę.


 • Producent: Nikwax
 • Model: Tent & Gear SolarProof
 • Pojemność: 1000ml koncentratWłaściwości:

 • Podtrzymuje właściwości wodoodporne namiotów i sprzętu outdoorowego
 • Chroni namioty i sprzęt outdoorowy przed promieniami UV
 • Zastosowany jeden raz może podwoić żywotność sprzętu
 • Sprzęt należy wysuszyć przed spakowaniem/schowaniem.
 • Łatwy w użyciu


Środek Nikwax Concentrated Tent & Gear SolarProof® należy rozcieńczyć przed użyciem.

 • Nikwax Concentrated Tent and Gear SolarProof® należy rozcieńczyć przed użyciem.
 • Wlać zawartość saszetki (150ml) do 350 ml wody i dobrze wymieszać.
 • Inna metoda: dodać 2 jednostki produktu na 5 jednostek wody i dobrze wymieszać.Sposób użycia:

Dla najlepszych rezultatów należy zawsze uprzednio wyczyścić tkaninę. Nie ma konieczności suszenia materiału przed impregnacją.

 • Rozstawić namiot lub rozłożyć wyczyszczony przedmiot płasko na zabezpieczonej powierzchni.
 • Rozcieńczony środek należy nanieść równomiernie na zewnętrzną powierzchnię materiału za pomocą gąbki, atomizera lub pędzla (unikać pasków od plecaków). Na duże przedmioty nanoś sekcjami.
 • Nanosząc środek usuwać z powierzchni nadmiar produktu zwilżoną szmatką.
 • Sprawdzić dokładnie czy żadne miejsce nie zostało pominięte.
 • Po kilku minutach obejrzeć impregnowany przedmiot i usunąć nadmiar produktu zwilżoną szmatką.


Uwaga: Mogą pozostać ślady na materiale, jeśli nadmiar produktu nie został usunięty. Przetestować na niewidocznym miejscu.


Użyć około 50 ml rozcieńczonego produktu na 1m2  materiału. Podano ilość w przybliżeniu. Ilość zależy od stanu materiału, który jest impregnowany.

Aby utrzymać właściwości wodoodporne do czyszczenia użyć Nikwax Tech Wash®. Nie używać detergentów. Do impregnacji bawełny, płótna oraz mieszanki bawełny z poliestrem użyć Nikwax Cotton Proof.


Jak działa Nikwax


Co oznacza dwustopniowe impregnowanie?
Dwustopniowa impregnacja produktami Nikwax jest sekwencją czyszczenia i ponownej impregnacji, która przywraca początkowe właściwości nadane przez producenta odzieży, obuwia czy sprzętu. Nasze produkty do czyszczenia i impregnacji można łatwo rozrożnić dzięki kolorom zakrętek na butelkach - "zielone - czyszczące" a "fioletowe - impregnujące".
Zielony do czyszczenia. Czy to odzież, obuwie czy sprzęt, pierwszym etapem procesu Nikwax musi zawsze być czyszczenie. Pozwala ono usunąć zanieczyszczenia, kurz i brud, które zakrywają wodoodporne membrany w odzieży i obuwiu. Środki czyszczące do odzieży i sprzętu w spray'u oraz do stosowania w praniu bezpiecznie usuną wszelkie pozostałości po detergentach osadzone w tkaninie i wzmagające przemakanie, tzn. tam gdzie woda nie jest wypierana przez tkaninę lecz wchłaniana przez włókna. Środki czyszczące do obuwia z aplikatorem gąbkowym wydajnie oczyszczają z plam i brudu każdy rodzaj obuwia (wyjściowe, rekreacyjne i sportowe) i odnowią wygląd brudnych części wierzchnich bez pozbawiania ich istniejących właściwości wodoodpornych. Cząsteczki ziemi wrzynają się we włókna skóry lub tkaniny powodując w końcu ich osłabienie. Regularne czyszczenie zapobiega niszczeniu. Przed zastosowaniem odpowiedniego produktu "fioletowego - impregnującego" należy zawsze stosować jeden z naszych produktów "zielony - czyszczący". 
Fioletowy do impregnacji. Czy to odzież, obuwie czy sprzęt drugim etapem procesu musi zawsze być impregnacja. Zastosowanie któregokolwiek z naszych produktów do impregnacji zapewni mocny i długotrwały efekt przeciwdeszczowy zapewniając suche stopy i sprzęt podczas deszczu. Stosowanie Nikwax podtrzyma właściwości "oddychające" sprzętu, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci wewnątrz sprzętu i spowoduje, że zostanie ona wypchnięta na zewnątrz, utrzymując odpowiednią temperaturę ciała. Jednocześnie Nikwax usuwa deszcz z zewnętrznej warstwy tkaniny pozwalając zapewniając pozwalając cieszyć się suchym po obu stronach ubraniem.  Impregnaty z aplikatorem gąbkowym i w spray'u mogą być wykorzystane do obuwia wyjściowego, rekreacyjnego i sportowego i nadadzą właściwości wodoodporne każdemu rodzajowi skóry i materiału. Gdy jakaś rzecz zostanie już zaimpregnowana przy użyciu impregnatu Nikwax należy zawsze pielęgnować jej właściwości wodoodporne czyszcząc regularnie odpowiednim roztworem czyszczącym Nikwax (do odzieży i obuwia).      

zamknij [x]