Koło tylne DT Swiss D 1900 Classic DB 26" to idealny model dla tych, którzy chcą podkręcić tempo do maksimum! Koło zaprojektowano dla wszystkich użytkowników pasjonujących się skokami i ewolucjami na pumptracku i w skate parkach – za sprawą jego konstrukcji będziesz mógł śmiało wykonywać nawet najtrudniejsze triki!
Koło tylne DT Swiss D 1900 Classic DB 26" ma aluminiową obręcz jednokomorową – jednocześnie wytrzymałą, jak i lekką, stosowaną standardowo w modelach przeznaczonych do dirtu i streetu. Aby konstrukcja koła była mocna, producent postawił na stalowe, podwójnie cieniowane szprychy DT competition oraz nyple DT ProLock Squorx ProHeadbrass. Serce koła stanowi piasta DT 370 z bębenkiem Singlespeed – również specjalnie dostosowana do potrzeb kolarzy wyczynowych – zapewnia skuteczne przeniesienie mocy zarówno w trakcie przyspieszenia, jak i trudnego lądowania i ostrych zakrętów. Koło przygotowano do współpracy z hamulcami mocowanymi na 6 śrub.
Warto zauważyć, że model umożliwia również użytkowanie bezdętkowe. Takie rozwiązanie poprzez obniżenie ciśnienia w oponie zmniejsza jej masę, poprawią przyczepność do podłoża, a także sprawia, że jest ona trudniejsza do uszkodzenia.
| Marka | DT SWISS |
| Przeznaczenie | dirt, street, BMX |
| Rozmiar | 26" |
| Waga | 1060 g |
| Materiał obręczy | aluminium |
| Szerokość wewnętrzna | 35 mm |
| Szerokość zewnętrzna | 39 mm |
| Wysokość stożka | 20 mm |
| Tubeless | tak |
| Model | DT 370 |
| Typ bębenka | Singlespeed |
| Rodzaj łożysk | maszynowe |
| Oś | 10x135 mm |
| Mocowanie tarczy | 6 śrub |
| Szprychy | stal, DT competition |
| Nyple | aluminium, DT ProLock Squorx ProHeadbrass |
| Liczba szprych | 32 |