Rower MTB Dartmoor Thunderbird Super FR GX to nowość w katalogu polskiej marki, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom ekstremalnej jazdy terenowej. Model przygotowano z myślą o freeride, więc jeśli szukasz roweru, aby poczuć prawdziwą wolność – a przy tym adrenalinę – Dartmoor Thunderbird Super FR GX jest zdecydowanie tym, czego potrzebujesz!
Aby stworzyć ten wyjątkowy rower górski, przedsiębiorstwo zdecydowało się zaprojektować zupełnie nową ramę, gotową sprostać nawet najśmielszym wymaganiom użytkowników. Względem starszych wersji ram z serii Thunderbird – ta jest jeszcze mocniejsza, wytrzymująca twarde lądowania, a ponadto zapewniająca większą zwinność. Z kolei elementem łączącym poprzednie wersje z obecną jest materiał wykorzystany do produkcji ramy – wysokojakościowe aluminium, które doskonale balansuje odporność na uszkodzenia i niewielką masę.
Warto wspomnieć również o tym, że rower MTB Dartmoor Thunderbird Super FR GX wyróżnia się mieszanym rozmiarem kół (tzw. układ mullet). Z przodu znajdziesz większe, 29-, a z tyłu mniejsze, 27-calowe obręcze Dartmoor Shield Wide z piastami Reel Expert. Towarzyszą im opony klasy premium – Maxxis Minion DHF 3C MaxxTerra EXO+ TR, dając użytkownikowi maksymalną przyczepność, niezależnie od charakteru pokonywanej nawierzchni.
Wielkim atutem Dartmoor Thunderbird Super FR GX jest jego pełna amortyzacja (full-suspension). Jednoślad MTB wyposażono zarówno w przedni amortyzator (widelec dwupółkowy) – Rock Shox Boxxer o skoku wynoszącym aż 200 mm, jak i w tylny – damper Rock Shox Vivid Coil Select+ (skok 180 mm), co sprawia, że użytkownik może liczyć na solidne wsparcie, a przy tym typowo, tzw. coilowe odczucia – tak uwielbiane przed freeriderów!


Rower MTB Dartmoor Thunderbird Super FR GX wyposażono w niezawodny napęd amerykańskiej produkcji – SRAM GX DH w konfiguracji 1x7 z kasetą w układzie 11-25T. Taki wybór przekłada się na precyzyjne i krótkie przełożenia – idealne do poruszania się po bikeparku lub innych, freeride’owych aktywności. Do tego nowa korba FSA Comet Heavy Duty zapewni Ci odpowiednią sztywność i wydajne przeniesie mocy na napęd.
Aby użytkownik roweru freeride’owego Dartmoor Thunderbird Super FR GX czuł się pewnie w każdej sytuacji i mógł bezpiecznie szlifować swoje umiejętności w bikeparku czy na trasie – polska marka postanowiła wzbogacić jednoślad o 4-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM Maven Base z tarczami 200 / 200 mm. Z nimi nawet najdziksze zjazdy nie okażą się dla Ciebie zbyt wymagające!

| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | zielony |
| Rozmiar ramy | 19" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Boxxer, Charger 3 RC, DebonAir+, skok 200 mm |
| Damper | Rock Shox Vivid Coil Select+, RCT |
| Stery | Dartmoor Storm |
| Napęd | 1x7 |
| Przerzutka tylna | SRAM GX DH |
| Manetki | SRAM GX DH |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty 2026, 160 mm |
| Kaseta | SRAM PG-720, 11-25T |
| Łańcuch | SRAM PC-1110 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM Maven Base |
| Rozmiar koła | 29 / 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Shield Wide, 32H |
| Opony p/t | Maxxis Minion DHF |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 20 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost, 148 x 12 mm, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Thunder Direct CNC, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Lightning Hi, 800 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Roots |
| Wspornik siodła | Dartmoor Player |
| Siodełko | Dartmoor Trail v.2 |
| Pedały | - |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...