Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Pro GX to model stworzony dla wszystkich miłośników freeride’u. Jeżeli uwielbiasz czuć wolność na szlaku i nagły dopływ adrenaliny – ten rower na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Polska marka uważa, że to najkompletniejszy jednoślad do bikeparków, jaki kiedykolwiek stworzyła – zresztą, najlepiej przekonaj się o tym sam!
Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Pro GX powstał na bazie aluminiowej ramy, oferującej bardzo dobre połączenie odporności na uszkodzenia mechaniczne i niewielkiej wagi. Projektanci zdecydowali się mocno zmodyfikować wcześniej wykorzystywane geometrie, aby uczynić ramę jeszcze mocniejszą, zwinniejszą oraz zdolną do radzenia sobie przy nawet największych skokach. Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Pro GX korzysta z amortyzowanego widelca Rock Shox ZEB Ultimate ze skokiem aż 190 mm, a z tyłu ma zamontowany damper Rock Shox Vivid Air Ultimate o skoku wynoszącym 180 mm. Rower zaprojektowano pod koła w zestawie mullet – świetnie łączące prędkość i zwinność – ale rama pozwala też na instalację kół 27,5-calowych.
Ten freeridowy rower ma również wysokiej klasy, 7-biegowy napęd SRAM GX DH z kasetą 11-25T, co pozwala na szybkie i płynnie zmienianie przełożeń. Z kolei, gdy trzeba się zatrzymać lub zwolnić – na pewno nie zawiodą Cię hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM Maven Silver – mocne w każdych warunkach atmosferycznych.
Warto zwrócić też uwagę na spawane obręcze Dartmoor Patrol v.2 połączone z piastami Dartmoor Reel Expert Boost oraz opony Schwalbe Albert Gravity Pro – taki zestaw daje nie tylko precyzję prowadzenia na każdej nawierzchni, ale również wytrzymałość i niezawodność.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | czarny |
| Rozmiar ramy | 17,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Zeb Ultimate, skok 190 mm |
| Damper | Rock Shox Vivid Air Ultimate |
| Stery | Dartmoor Storm |
| Napęd | 1x7 |
| Przerzutka tylna | SRAM GX DH |
| Manetki | SRAM GX DH |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty 2026, 160 mm |
| Kaseta | SRAM PG-720, 11-25T |
| Łańcuch | SRAM PC-1110 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM Maven Silver |
| Rozmiar koła | 29 / 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Patrol v.2, 32H |
| Opony p/t | Schwalbe Albert Gravity Pro |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost, 148 x 12 mm, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Thunder CNC, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Lightning Hi, 800 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Roots |
| Wspornik siodła | Dartmoor Player |
| Siodełko | Dartmoor Trail v.2 |
| Pedały | - |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...