Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Pro Singlespeed to najnowsza propozycja skierowana do pasjonatów freeride’u, którzy na szlaku szukają maksymalnej dawki emocji i poczucia swobody. Jeśli liczy się dla Ciebie adrenalina oraz pełna kontrola podczas dynamicznej jazdy – ten model z pewnością sprosta Twoim wymaganiom. Producent podkreśla, że to najbardziej dopracowany rower parkowy w historii marki – najlepiej jednak samemu sprawdzić jego możliwości w praktyce!
Model Dartmoor Thunderbird FR Pro Singlespeed został oparty na lekkiej, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałej aluminiowej ramie. Konstrukcja przeszła istotne zmiany względem wcześniejszych geometrii, dzięki czemu zyskała jeszcze większą sztywność, zwrotność i stabilność – nawet podczas wykonywania bardzo dużych skoków. Z przodu zastosowano amortyzator amerykańskiej marki – Rock Shox Zeb Select o imponującym skoku 190 mm, natomiast z tyłu pracuje damper Rock Shox Vivid Air Base oferujący 180 mm skoku. Rower w standardzie występuje w konfiguracji z mieszanymi kołami (mullet), łączącej szybkość z dużą zwrotnością, jednak rama umożliwia także montaż jednolitych kół w rozmiarze 27,5 cala.
Na pokładzie roweru freeride’owego Dartmoor Thunderbird FR Pro Singlespeed znalazł się również prosty, klasyczny, lekki, a przy tym pancerny – napęd 1x1, obsługiwany przez korbę FSA Comet Heavy Duty. Z kolei za skuteczne wytracanie prędkości odpowiadają hydrauliczne hamulce tarczowe SRAM Maven Base, gwarantujące pewne działanie niezależnie od warunków pogodowych.
Na uwagę zasługują także wytrzymałe obręcze Dartmoor Shield Wide w zestawie z oponami Maxxis Minion DHF (w topowej wersji MaxxTerra EXO+) – taki komplet to gwarancja niebywałej przyczepności i trwałości.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | fioletowy |
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Zeb Select, skok 190 mm |
| Damper | Rock Shox Vivid Air Base |
| Stery | Dartmoor Storm z BarMode |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | - |
| Manetki | Napinacz Dartmoor Singlespeed |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty 2026, 155 mm |
| Kaseta | Zębatka singlespeed, 13T |
| Łańcuch | KMC X10 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM Maven Base |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Shield Wide, 32H |
| Opony p/t | Maxxis Minion DHF |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost Singlespeed, 148 x 12 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Thunder CNC, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Viper Pro, 800 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Roots |
| Wspornik siodła | Dartmoor Player |
| Siodełko | Dartmoor Player |
| Pedały | - |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...