Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Evo Singlespeed to nowy model przeznaczony do freeride’u, zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać nawet najtrudniejszym trasom, a co najważniejsze – zapewnić Ci przy tym maksymalną frajdę. Polska marka tym jednośladem odpowiada na rosnącą popularność bikeparków – daje najlepszą jakość w konkurencyjnej cenie!
Rower MTB Dartmoor Thunderbird FR Evo Singlespeed korzysta z aluminiowej, supermocnej ramy, która może pochwalić się przy okazji niewielką wagą. Ogromną sztywność boczną oraz wytrzymałość uzyskano za sprawą aluminiowych profilów rurek ramy. Co więcej, w modelu zamontowano legendarny widelec Marzocchi Z1 oraz wysokiej klasy damper X-Fusion H3C HLR. Zapewniają one skok 180 mm (przód / tył) i poradzą sobie z najostrzejszymi lądowaniami – ani na moment nie stracisz kontroli!
Projektanci z marki Dartmoor postawili na napęd singlespeed, wychodząc z założenia, że we współczesnych bikeparkach konieczność podjeżdżania pod górkę jest bardzo rzadka, w związku z czym inny napęd tylko niepotrzebnie zwiększyłby koszt roweru. Zamiast tego zainwestowali w 4-tłoczkowe hamulce tarczowe SRAM Guide T, które bez trudu zatrzymają rower w pełni kontrolowany sposób.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | czarny |
| Rozmiar ramy | 17,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Marzocchi Z1, skok 180 mm |
| Damper | X-Fusion H3C HLR |
| Stery | Dartmoor Storm |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | - |
| Manetki | Napinacz Dartmoor Singlespeed |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty, 170 mm |
| Kaseta | Reduktor singlespeed 13T z bashguardami |
| Łańcuch | KMC Z9 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM Guide T |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Shield, 32H |
| Opony p/t | Vee Tire Flow Snap |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Boost, 148 x 12 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Viper, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Viper 35, 810 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Roots |
| Wspornik siodła | alu 6061 |
| Siodełko | Dartmoor Trail v.2 |
| Pedały | Dartmoor Vibe |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...