Rower MTB Dartmoor Rocbird Enduro Pro XT Di2 to najnowszy i najbardziej zaawansowany model górski, przeznaczony do enduro, jaki kiedykolwiek zaprojektowała polska makra Dartmoor, a zarazem jeden z pierwszych jednośladów, korzystający z całkowicie bezprzewodowego napędu 12-biegowego – Shimano XT Di2! Dlatego, jeśli szukasz najwyższej klasy modelu enduro, który sprosta każdej przeszkodzie – rower MTB Dartmoor Rocbird Enduro Pro XT Di2 jest wyborem idealnym! Gwarantuje osiągi zostawiające konkurencję daleko w tyle!
Podstawą konstrukcyjną jednośladu jest rama – wyprodukowana z aluminium, dającego doskonały balans między wytrzymałością a lekkością. Okablowanie poprowadzono w całości wewnętrznie, co sprawia, że rower prezentuje się estetycznie, a przewody są lepiej chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Geometra ma za zadanie pomagać rowerzyście w przyjmowaniu technicznej pozycji do jazdy enduro. Należy również zauważyć, że rama Rocbird wyróżnia się wymiennym mocowaniem amortyzatora, pozwalającym na użycie modeli o dwóch różnych rozmiarach oraz jest w pełni kompatybilna z hakami przerzutki SRAM UDH, co daje szerokie możliwości indywidualnej konfiguracji. Do tego ramę Dartmoor Rocbird Enduro Pro XT Di2 wzbogacono o ochraniacze tylnego trójkąta i rury podsiodłowej, wykonane z grubego, termoplastycznego elastomeru o żebrowanym wzorze – jest to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie, a zarazem doskonale zabezpieczające przed zarysowaniem czy wgnieceniem.
Rower MTB Dartmoor Rocbird Enduro Pro XT Di2 to model full-suspension (z pełnym zawieszeniem). Korzysta on z widelca Fox 36 Factory z amortyzatorem Grip X2 i sprężyną powietrzną Float GlideCore oraz z dampera Fox Float X2 Factory z pełną regulacją. Oba podzespoły są doskonale chronione dzięki legendarnej już, złotej powłoce Kashima i dają użytkownikowi aż 160 mm skoku (z przodu i z tyłu). Takie połączenie amortyzatorów to gwarancja łatwego kontrolowania jednośladu, zarówno na wybojach, agresywnych singlach, zjazdach, jak i podczas skoków.
Największą zaletą Dartmoor Rocbird Enduro Pro w niniejszej wersji jest jednak wspomniany już japoński napęd 12-biegowy – Shimano XT Di2. Ta w pełni bezprzewodowa i elektryczna grupa daje Ci ultraszybkie, a przy tym precyzyjne zmienianie przełożeń w każdej sytuacji! Towarzyszą jej, również potężne, 4-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe – Shimano XT M8220, które działają z pełną wydajnością w każdym terenie i warunkach pogodowych. Zawsze zatrzymają Cię na czas!
Doskonałe dopełnienie roweru górskiego Dartmoor Rocbird Enduro Pro XT Di2 stanowią koła zbudowane na obręczach Dartmoor Thunder i topowych piastach Reel Expert Boost oraz terenowe opony premium Maxxis Assegai (przystosowane do użytku bezdętkowego).
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | fioletowy |
| Rozmiar ramy | 20,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Fox 36 Factory, skok 160 mm |
| Damper | Fox Float X2 Factory |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | Shimano XT Di2 RD-M8250 |
| Manetki | Shimano XT Di2 SW-M8250-IR |
| Mechanizm korbowy | Shimano XT FC-8200 |
| Kaseta | Shimano XT CS-M8200-12 |
| Łańcuch | Shimano Deore CN-M6100 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano XT M8220 |
| Rozmiar koła | 29" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Thunder, 32H |
| Opony p/t | Maxxis Assegai |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost, 148 x 12 mm, 32H, Microspline |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Shorty, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Lightning Hi, 800 mm, 35 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Pro |
| Wspornik siodła | X-Fusion Manic |
| Siodełko | Dartmoor Leaf Pro |
| Pedały | - |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...