Rower MTB Dartmoor Rocbird Enduro Intro to model z katalogu polskiego przedsiębiorstwa, który udowadnia, że wysokie osiągi nie muszą iść ramię w ramię z wysoką ceną. Ten rower górski stworzono do agresywnej jazdy enduro – i sprawdza się w niej doskonale. Korzysta z wielokrotnie docenionych przez kolarzy rozwiązać znanych z innych modeli Dartmoor Rocbird, jednocześnie stawiając na bardziej ekonomiczne komponenty, które nie obciążą zbytnio Twojego portfela, a zapewnią Ci solidną jakość i świetną zabawę!
Szkielet konstrukcyjny roweru górskiego Dartmoor Rocbird Enduro Intro stanowi w pełni aluminiowa rama, co sprawia, że jednoślad jest zarówno wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak i dość lekki, co przydaje się w czasie jazdy terenowej. Wyjątkowa geometria wspiera wysiłki kolarza, a przedni amortyzator Manitou Mezzer Expert (skok 160 mm) zapewnia sztywność i płynne tłumienie drgań od podłoża. Pomaga mu w tym kultowy damper Rock Shox Deluxe Select.
Grupę osprzętową roweru MTB Dartmoor Rocbird Enduro Intro tworzy przede wszystkim 11-biegowy napęd japońskiej produkcji – Shimano CUES – niezawodny i niezwykle precyzyjny. Z kolei amerykańskie, 4-tłoczkowe hamulce hydrauliczne SRAM DB4 zapewniają moc i modulację, niezbędne na długich, technicznych zjazdach.
Warto także zwrócić uwagę na zastosowany w Dartmoor Rocbird Enduro Intro zestaw kół. Projektanci postawili na przystosowane do użytku bezdętkowego obręcze Dartmoor Raptor oraz opony terenowe Kenda K-Series Double Black (60 TPI).
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | grafitowy |
| Rozmiar ramy | 19" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Manitou Mezzer Expert, skok 160 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x11 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES U6000 |
| Manetki | Shimano CUES U6000 |
| Mechanizm korbowy | Shimano CUES U6000, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES LG400, 11-50T |
| Łańcuch | Shimano CUES LG500 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB4 |
| Rozmiar koła | 29" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Raptor, 32H |
| Opony p/t | Kenda K-Series Double Black |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Boost, 148 x 12 mm, 32H, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Shorty, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado Hi, 780 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze |
| Wspornik siodła | X-Fusion Manic LC |
| Siodełko | Dartmoor Arrow |
| Pedały | Dartmoor Vibe |

Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...