Rower MTB Dartmoor Jibbird Pro to najbardziej zaawansowany model w swojej kategorii, jaki dotychczas przedstawiła polska marka. Po spektakularnym sukcesie serii Jibbird, Dartmoor zdecydował się ulepszyć ją jeszcze bardziej – dopisek Pro w nazwie oznacza, że rower ten stworzono, aby sprostać oczekiwaniom nawet topowych zawodników! Dartmoor Jibbird Pro przeznaczony jest przede wszystkim do jibbingu, czyli zyskującej coraz większą popularność dyscyplinie kolarskiej, polegającej na kreatywnym wykorzystywaniu roweru górskiego do wykonywania skoków i trików oraz pokonywania naturalnych przeszkód. Rower MTB Dartmoor Jibbird Pro doskonale sprawdzi się np. w bikeparku w Wiśle oraz innych obiektach tego typu.
Podstawą konstrukcyjną jednośladu jest aluminium 6061-T6, z którego wykonano ramę. Tworzywo to doskonale łączy niewielką wagę z wysoką wytrzymałością – również na czynniki atmosferyczne. Geometria modelu została dopracowana względem starszych modelu w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić rowerzyście agresywną jazdę i wykonywanie sztuczek.
Warto zwrócić uwagę na spawane obręcze Patrol v.2 połączone z piastami Reel Expert, tworzące sztywny, a przy tym lekki zestaw kół. Wraz z oponami zwijanymi Kenda Booster Pro 120TPI dadzą Ci wystarczającą przyczepność i szybkość na każdym wybiciu. Za to zastosowane w rowerze hamulce, czyli hydrauliczne tarczówki SRAM DB4 (180 / 180 mm), zdolne są zatrzymać Cię bezpiecznie w każdej sytuacji.
Rower MTB Dartmoor Jibbird Pro korzysta z jednych z najlepszych amortyzatorów dostępnych na rynku, dostarczonych przez amerykańskiego lidera branżowego – firmę Rock Shox. Z przodu pracuje widelec Lyrik Ultimate oferujący skok 150 mm, a z tyłu – damper Deluxe Ultimate. Komponenty zapewniają precyzję, responsywność oraz doskonałą równowagę.


W modelu umieszczono nową korbę FSA Comet Heavy Duty, która współpracuje z systemem singlespeed oraz napinaczem – napęd nie jest nadmiernie skomplikowany, dzięki czemu użytkownik otrzymuje układ trwały, tani i jak najbardziej bezawaryjny, co niezwykle istotne w czasie uprawiania ekstremalnej jazdy terenowej.
Projektanci zadbali o każdy detal, czego przykładem jest kokpit roweru Dartmoor Jibbird Pro. Wyposażony jest on nie tylko w nowy mostek Thunder CNC oraz starannie zaprojektowaną kierownicę, ale również w ułatwiający robienie barspinów zestaw BarMode – przewód prowadzony jest przez środek rury sterowej widelca – schludnie, prosto i ryzyka uszkodzenia.

| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | srebrny |
| Rozmiar ramy | 17,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Lyrik Ultimate, skok 150 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Ultimate |
| Stery | Dartmoor Blink z BarMode |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | Napinacz Dartmoor Singlespeed |
| Manetki | - |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty 2026, 155 mm |
| Kaseta | Zębatka Singlespeed 13T |
| Łańcuch | KMC X10 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | SRAM DB4 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Patrol v.2, 32H |
| Opony p/t | Kenda Booster Pro |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost Singlespeed, 148 x 12 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Thunder CNC, 35 mm |
| Kierownica | Dartmoor Lightning Hi, 800 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Pro |
| Wspornik siodła | Dartmoor Player |
| Siodełko | Dartmoor Player |
| Pedały | - |