Rower MTB Dartmoor Jibbird to nowatorski model w katalogu polskiej marki. W odpowiedzi na coraz większą popularność tzw. jibbingu, czyli jazdy skoncentrowanej na pokonywaniu dzięki efektownym sztuczkom i skokom przeszkód, Dartmoor stworzył właśnie tej jednoślad. Nie jest ona tak masywny, jak seria Thunderbird, a jednocześnie mniej sztywny niż Dartmoor Shine, doskonale uzupełniając ofertę producenta. Pełnie możliwości Jibbird może rozwinąć np. w bikeparku w Wiśle lub innych miejscach przygotowanych pod wykonywanie trików – najlepiej przekonaj się o tym sam!
Podstawę jednośladu stanowi rama wyprodukowana z wysokiej jakości aluminium. Materiał ten idealnie łączy lekkość z ponadprzeciętną trwałością, a przy tym cechuje się odpornością na korozję. Geometrię roweru MTB Dartmoor Jibbird udoskonalono względem wcześniejszych wersji, aby jeszcze bardziej sprzyjała dynamicznej, agresywnej jeździe oraz wykonywaniu efektownych ewolucji.
Na uwagę zasługują kultowe obręcze Dartmoor Shield zestawione z piastami Reel Boost, które razem tworzą sztywne, a jednocześnie lekkie koła. W połączeniu z oponami WTB Ranger Comp zapewniają one odpowiednią przyczepność i prędkość. Z kolei skuteczne zatrzymanie gwarantują 4-tłoczkowe hamulce Magura MT Thirty z tarczami 180 mm (przód i tył).
Rower MTB Dartmoor Jibbird został wyposażony w zaawansowaną amortyzację, dostarczoną przez amerykańską markę Rock Shox – lidera w swojej branży. Z przodu znajduje się widelec z serii Psylo Gold Isolator RC o skoku 150 mm, natomiast z tyłu pracuje damper Deluxe Select. Tak dobrany zestaw zapewnia wysoką precyzję działania, świetną responsywność oraz optymalny balans.


Model został wyposażony w nową korbę FSA Comet Heavy Duty, współpracującą z układem singlespeed oraz napinaczem. Dzięki temu napęd pozostaje nieskomplikowany, co przekłada się na jego trwałość, niskie koszty eksploatacji oraz wysoką niezawodność – szczególnie istotną podczas wymagającej jazdy w terenie.
Konstruktorzy dopracowali każdy szczegół, co doskonale pokazuje kokpit Dartmoor Jibbird. Rower otrzymał mostek Dartmoor Beetle, zastosowano też system BarMode, który ułatwia wykonywanie barspinów – przewód poprowadzono przez środek rury sterowej widelca, co zapewnia estetykę, prostotę oraz minimalizuje ryzyko uszkodzeń.

| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | biały |
| Rozmiar ramy | 17,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | Rock Shox Psylo Gold Isolator RC, skok 150 mm |
| Damper | Rock Shox Deluxe Select |
| Stery | Dartmoor Blink z BarMode |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | Napinacz Dartmoor Singlespeed |
| Manetki | - |
| Mechanizm korbowy | FSA Comet Heavy Duty, 165 mm |
| Kaseta | Zębatka Singlespeed 13T |
| Łańcuch | KMC X10 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Magura MT Thirty |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Shield, 32H |
| Opony p/t | WTB Ranger Comp |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Expert Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Expert Boost Singlespeed, 148 x 12 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Beetle, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Nitro X-Hi, 800 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze |
| Wspornik siodła | alu 6061 |
| Siodełko | Dartmoor Player |
| Pedały | Dartmoor Vibe |