Rower elektryczny Winora Yakun ENV ABS Low to niezwykle oryginalny, nowoczesny e-bike, zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby współczesnych cyklistów. Model należy do tzw. rowerów elektrycznych typu SUV, co oznacza, że łączy on wygodę użytkowania typowych jednośladów trekkingowych czy miejskich z zaawansowaniem charakterystycznym dla wariantów MTB. Winora Yakun ENV ABS Low przeniesie Twoje wrażenia z jazdy na jeszcze wyższy poziom!
Podstawę konstrukcyjną tego ebike’a SUV stanowi rama, wykonana z aluminium 6061 – świetnie balansującego sztywność, trwałość, odporność na korozję i lekkość, a przy tym wyjątkowo plastycznego. Ponadto projektanci z niemieckiej marki postawili na wariant monotube (Low), czyli zrezygnowali z górnej rury. Dzięki temu rower ma niżej położony środek ciężkości, co czyni go stabilniejszym, a do tego łatwiej się na niego wsiada. Abyś mógł bez problemów radzić sobie z wybojami i przeszkodami terenowymi – model wyposażono w przedni amortyzator SR Suntour SF24 Mobie34 Boost ABS EQ o skoku 80 mm.
Najważniejszą składową roweru elektrycznego Winora Yakun ENV ABS Low jest bardzo wydajny silnik niemieckiej produkcji – Bosch Performance Line CX o momencie obrotowym sięgającym do 85 Nm – zasilany przez baterię o pojemności 800 Wh. Taki komplet podzespołów gwarantuje solidne i długotrwałe wsparcie, a jeśli marzą Ci się jeszcze dalsze wędrówki – możesz dokupić Range Extender, z którym Winora Yakun ENV ABS Low jest w pełni kompatybilny.
Co bardzo ważne – e-bike korzysta z automatycznej, bezstopniowej skrzyni biegów Enviolo, która sama dobiera odpowiedni bieg, a Ty możesz po prostu cieszyć się z jazdy. Z kolei o Twoje bezpieczeństwo zadba zintegrowany system ABS oraz hydrauliczne hamulce tarczowe Magura.
Na wyposażeniu roweru znalazły się błotniki, osłona napędu, oświetlenie, nóżka postojowa, a także bagażnik tylny – e-bike przystosowano również do montażu opcjonalnego bagażnika przedniego, jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca.
| Producent | WINORA |
| Płeć | unisex |
| Kolor | niebieski |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line CX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 500 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 17" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF24 Mobie34 Boost ABS EQ, skok 80 mm |
| Stery | Glory Wheel ICR-51.9 ZS56/38 |
| Napęd | 1x1 |
| Przerzutka tylna | Enviolo CVP-TR |
| Manetki | Enviolo Automatic Controller Cliq Pro |
| Mechanizm korbowy | XLC Kies ISIS Cranks, 170 mm |
| Kaseta | Gates Carbon Drive CDX Sprocket 9-Spline, 22T |
| Łańcuch | pasek napędowy Gates Carbon Drive Belt CDX, 122T |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Magura MT-C ABS |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
Continental E-Contact Plus, 62-584 |
| Piasta przednia | Shimano HB-TC500-15-B, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | Enviolo CVP-TR-32-DC-OE-2, 10 x 135 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | Winora TDS-673, 31,8 mm |
| Kierownica | JD TR25AL, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC DD42 |
| Wspornik siodła |
Limotec D3 Suspension Dropper, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Vivo Ergo |
| Pedały | XLC PD-M30 Flat |
Ramy rowerów elektrycznych
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...