Rower elektryczny Winora Yucatan X9 High to e-bike, który doskonale nada się zarówno do codziennego użytkowania, jak i wtedy, gdy poczujesz zew przygody. Model określany jest jako SUV, a co za tym idzie – przygotowano go w taki sposób, aby łączył wygodę użytkowania ze sportowymi osiągami. Przekonaj się sam, co potrafi Winora Yucatan X9 High!
E-bike zbudowano na bazie wytrzymałej, a przy tym dość lekkiej ramy, wyprodukowanej z łatwo formowalnego stopu aluminium 6061. Geometria roweru pozwala przyjąć dogodną pozycję za kierownicą, a dodatkowo wariant High wyróżnia się wysoko poprowadzoną górną rurą, co na pewno docenią miłośnicy tradycyjnych jednośladów. Co bardzo ważne – model dysponuje amortyzacją przednią (skok 100 mm) SR Suntour SF26 XCM34 Boost LO DS, więc bez trudu radzi sobie z wybojami czy przeszkodami terenowymi.
Najważniejszą częścią roweru elektrycznego Winora Yucatan X9 High jest jego silnik – Bosch Performance Line PX o momencie obrotowym wynoszącym 85 Nm. Współpracuje on ze zintegrowaną baterią tego samego producenta o pojemności 600 Wh. Takie połączenie komponentów zapewni Ci mocne wsparcie pedałowania oraz długi czas działania bez konieczności ładowania e-bike’a.
Warto także wspomnieć, że Winora Yucatan X9 High korzysta z 9-rzędowego układu napędowego Shimano CUES, więc zawsze znajdziesz najodpowiedniejszy bieg. Do tego rower ma zamontowane hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano CUES, które bez trudu zatrzymają jednoślad w nagłej sytuacji.
Aby rower był maksymalnie użyteczny w mieście i na wycieczkach – producent w komplecie umieścił błotniki, lampki, nóżkę postojową oraz bagażnik tylny, więc po wyciągnięciu z pudełka Winora Yucatan X9 High jest już praktycznie gotów do drogi!
| Producent | WINORA |
| Płeć | męski |
| Kolor | błękitny |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Intuvia 100 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 600 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26 XCM34 Boost LO DS, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x9 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U4000 9s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U4010-9R |
| Mechanizm korbowy | XLC Crius ISIS Cranks, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG300-9, 11-41T |
| Łańcuch | KMC eGlide |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore BR-MT420 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
XLC VT-T45 Toorak, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M15 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HF-M15 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST99A-1, 31,8 mm |
| Kierownica | JD MTB502A, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC GR-S50 Sport Comfort Grip |
| Wspornik siodła |
XLC SP-R30, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | XLC PD-M29 Flat |
Ramy rowerów elektrycznych
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...