Rower elektryczny Winora Yucatan X10 High to odświeżona wersja osławionej serii Yucatan – z przeprojektowaną ramą i jeszcze wydajniejszym napędem. Ten e-bike trekkingowy da Ci doskonałe połączenie komfortu i sportowego zacięcia. Jednoślad sprawi, że Twoja jazda będzie dynamiczniejsza, niezależnie od tego, czy interesują Cię bliższe, czy dalsze trasy. Niemiecka marka postawiła na solidne, komponenty oraz bogate wyposażenie dodatkowe, aby przejażdżki były przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej!
Podstawą e-bike’a stanowi aluminiowa rama. Wykorzystany materiał to powszechnie używany w branży stop, wybierany ze względu na bardzo dobre parametry – zarówno wagę, jak i wytrzymałość. W tym wypadku projektanci zastosowali wysoką ramę, z tradycyjnie umieszczoną górną rurą – kojarzoną z tzw. rowerami męskimi. Ponadto Winora Yucatan X10 High dysponuje amortyzatorem przednim SR Suntour SF26 XCM34 Boost NLO o skoku wynoszącym aż 100 mm, co jest bardzo wysoką wartością dla rowerów trekkingowych, a co za tym idzie, doskonale wytłumi wszelkie drgania od podłoża podczas pokonywania wymagających tras.
Sercem każdego e-bike’a jest silnik. W tym modelu wykorzystano niezawodny Bosch Performance Line PX o maksymalnym momencie obrotowym 85 Nm, współpracujący ze zintegrowanym akumulatorem 800 Wh tego samego producenta. Takie połączenie komponentów gwarantuje, że pedałowanie będzie lekkie, a mocy nie zabraknie Ci nawet podczas dłuższej trasy, oraz gdy e-bike zostanie obciążony dodatkowym bagażem.
Rower elektryczny Winora Yucatan X10 High ma precyzyjny, 10-biegowy, japoński napęd Shimano CUES pomagający zachować płynność jazdy oraz mocne hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore BR-MT410, które zatrzymają e-bike w nagłej sytuacji.
Yucatan X10 High dysponuje licznymi dodatkami: pełnym oświetleniem (przednim i tylnym); błotnikami, stopką oraz bagażnikiem.
| Producent | WINORA |
| Płeć | męski |
| Kolor | pistacjowy |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Intuvia 100 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26 XCM34 Boost NLO, skok 100 mm |
| Stery | b/d |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-10R |
| Mechanizm korbowy | Miranda Crius ISIS Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG300-10, 11-48T |
| Łańcuch | KMC eGlide |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore BR-MT410 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
XLC VT-T45 Toorak, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M15 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HF-M15 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST99A-1, 31,8 mm |
| Kierownica | JD MTB502A, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC GR-S50 Sport Comfort Grip |
| Wspornik siodła |
JD SP66, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | XLC PD-M29 Flat |
Ramy rowerów elektrycznych
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...