Rower elektryczny Winora Yucatan X12 Pro High jest topowym modelem w swojej serii produkcyjnej, wyróżniającym się wielką uniwersalnością. Jeżeli zależy Ci na tym, aby w czasie jazdy na e-bike’u mieć maksymalny komfort – nie mogłeś lepiej trafić. Winora Yucatan X12 Pro High przygotowano z myślą o trekkingu, świetnie sprawdza się zarówno na krótkim trasach w miejskiej dżungli, jak i najdalszych wycieczkach turystycznych – sprawdź sam!
Podstawę konstrukcyjną roweru elektrycznego Winora Yucatan X12 Pro High stanowi aluminiowa rama – lekka, a do tego wytrzymała. Jej geometrię opracowano w taki sposób, aby umożliwiała siedzenie w wygodniej pozycji z wyprostowanymi plecami – optymalnej na długie trasy. W wariancie High górną rurę poprowadzono w sposób klasyczny, znany z rowerów sportowych. Warto zwrócić uwagę, że e-bike jest wyjątkowo dobrze amortyzowany – ma on na wyposażeniu widelec SR Suntour SF26 MOBIE34-D Boost 2CR DS o skoku aż 100 mm oraz regulowaną sztycę podsiodłową, co pozwala bardzo skutecznie tłumić wstrząsy od podłoża.
Komponenty elektroniczne w rowerze to silnik Bosch Performance Line PX o momencie obrotowym 85 Nm oraz akumulator tego samego producenta o pojemności 800 Wh, więc nie musisz martwić się tym, czy na trasie wystarczy Ci sił i energii – nawet jeśli e-bike obciążysz sporym bagażem.
Osprzęt roweru elektrycznego Winora Yucatan X12 Pro High został uzupełniony przez niezawodny napęd 12-biegowy Shimano Deore. Towarzyszą mu responsywne hydrauliczne hamulce tarczowe, którym można ufać w każdą pogodę (również od japońskiego przedsiębiorstwa Shimano).
Jak przystało na najwyższej klasy e-bike trekkingowy, Winora Yucatan X12 Pro High dysponuje bagażnikiem, stopką postojową, pełnymi błotnikami oraz oświetleniem przednim i tylnym.
| Producent | WINORA |
| Płeć | męski |
| Kolor | grafitowy |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Kiox 500 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 800 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 20" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26 MOBIE34-D Boost 2CR DS, skok 100 mm |
| Stery | Cane Creek Viscoset ZS44 + FEIMIN FP-H858U, półzintegrowane |
| Napęd | 1x12 |
| Przerzutka tylna | Shimano Deore RD-M6100-SGS 12s |
| Manetki | Shimano Deore SL-M6100-12R |
| Mechanizm korbowy | XLC Crius ISIS Cranks, 170 mm |
| Kaseta | Shimano Deore CS-M6100-12, 10-51T |
| Łańcuch | Shimano Deore CN-M6100 12s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano Deore BR-MT420 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
Schürmann YAK Disc 25-584, 32H |
| Opony p/t |
Schwalbe Johnny Watts, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M55 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M55 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST99A-1, 31,8 mm |
| Kierownica | JD MTB502A, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC GR-S50 Sport Comfort Grip |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | Selle Royal Essenza+ |
| Pedały | XLC PD-M29 Flat |
Ramy rowerów elektrycznych
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...