Rower MTB Dartmoor Primal Evo jest wyjątkowo uniwersalnym modelem trailowym, który doskonale sprawdzi na dłuższych wyprawach po lesie czy górach. Jednoślad pozwala wygodnie i bezpiecznie pokonywać zjazdy i podjazdy, a nawet spróbować się na pumptracku – to doskonały wybór dla cyklistów dopiero szukających swojej ulubionej odmiany kolarstwa górskiego.
Rower MTB Dartmoor Primal Evo skonstruowany został na bazie w pełni aluminiowej ramy, co daje mu korzystny stosunek niskiej wagi do sporej wytrzymałości, a do tego, materiał ten jest stosunkowo tani i elastyczny. Projektanci dostosowali geometrię roweru do aktualnych trendów w branży, co na pewno przyniesie Ci wiele radości podczas użytkowania. Dartmoor Primal Evo to tzw. hardtail, co oznacza, że dysponuje on amortyzowanym widelcem – w tym wypadku – powietrzny model X-Fusion RC32 z pełną regulacją tłumienia i o skoku wynoszącym aż 130 mm, co sprzyja agresywnej jeździe terenowej.
Ważnym elementem tego roweru MTB jest również trwała przerzutka ze sprzęgłem Microshift Advent w układzie 1x10 – testowana i oceniona przez specjalistów, jako jeden z najlepszych wyborów pod względem stosunku jakości do ceny. Oprócz tego jednoślad korzysta z hamulców tarczowych Shimano MT-400, których zadaniem jest zadbanie o Twoje bezpieczeństwo.
| Producent | DARTMOOR |
| Płeć | unisex |
| Kolor | czarny |
| Rozmiar ramy | 16,5" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | X-Fusion RC32, skok 130 mm |
| Stery | Dartmoor Blink |
| Napęd | 1x10 |
| Przerzutka tylna | Microshift AdventX RD-M6205GM |
| Manetki | Microshift AdventX SL-M9605-R |
| Mechanizm korbowy | FSA Gamma Pro |
| Kaseta | Microshift CS-H104, 11-48T |
| Łańcuch | KMC X10 |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Shimano MT-400 |
| Rozmiar koła | 29" |
| Obręcze p/t | Dartmoor Raptor, 32H |
| Opony p/t | Vee Tire Crown Gem |
| Piasta przednia | Dartmoor Reel Boost, 110 x 15 mm, 32H |
| Piasta tylna | Dartmoor Reel Boost, 148 x 12 mm, 32H, HG |
| Wspornik kierownicy | Dartmoor Viper, 31,8 mm |
| Kierownica | Dartmoor Tornado Low, 780 mm, 31,8 mm |
| Chwyty | Dartmoor Maze Lite |
| Wspornik siodła | Dartmoor Viper, 31,8 mm |
| Siodełko | Dartmoor Ferns |
| Pedały | Dartmoor Vibe |


Ramy Górskie MTB
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...