Grille gazowe

Filtry
Marka
Campingaz
Cena

Grill gazowy - płomienna rewolucja

Podstawą mniejszych modeli Campingaz jest płyta grillowa. To kluczowy element, podgrzewany przez palnik gazowy znajdujący się poniżej. W wypadku prostych modeli jak np. Party Grill 200 po zdjęciu płyty mamy klasyczne nóżki zmieniające grill gazowy w normalną kuchenkę polową - co stanowi dodatkową zaletę. Można w tym miejscu zapytać o wydajność takiego rozwiązania, odnośnie paliwa jakim ma być zasilany grill. Gaz jest znacznie wydajniejszy od węgla drzewnego lub brykietu. Poza tym jest zasadniczo lżejszy i o wiele szybciej osiąga właściwą temperaturę roboczą. Pozwala przygotowywać potrawy bardziej efektywnie i sprawnie.

 

Grill gazowy - przenośny odpowiednik kuchni - będzie więc doskonałym kompanem kempingu czy wypadu na pole namiotowe. Butle są lekkie, montowane na złącze easy click uniemożliwiające zły montaż i wydajne a zapalnik piezoelektryczny niezawodny i sprawny.

Grille gazowe - ich najważniejsze elementy

Grill ogrodowy na gaz to zwycięstwo technologii nad klasycznym podejściem do grillowania w ogóle. Jasne, znajdą się malkontenci, którzy uwielbiają rozpalać grille, a model gazowy ściąga z nich ten obowiązek. Jest to sprzęt nieporównywalnie wygodniejszy i prostszy w użyciu. Podstawą jest palnik lub - w wypadku dużych modeli - kilka palników. Zasilane są one przez gaz bezpośrednio za pomocą złącza Easy Click w wypadku modeli kempingowych i przenośnych. Tak wygląda to w wypadku modeli Campingaz Party Grill 200, czy 400CV. Modele 600 i 400 dla wygody posługują się krótkim wężykiem podłączanym do butli.

 

Podobnie zasilane są większe modele, od typu Xpert 100 L aż do świetnego Adelaide 3 czy Attitude 2100 LX. Różnią się ilością palników - większe modele używają dwóch lub nawet trzech niezależnie działających i z niezależną od siebie regulacją płomienia. Szczególnie przyda się to w wypadku gdy potrzebujemy różnych temperatur dla różnych potraw. Płomień nie trafia jednak bezpośrednio na potrawę, ale podgrzewa specjalną płytę grzewczą stanowiącą serce grilla. Wykonana z nieprzywierającego materiału, karbowana dla lepszej cyrkulacji cieplnej i odprowadzania nadmiaru tłuszczu. Położona nad płomieniem przejmuje ciepło od niego i oddaje na potrawy. Całość zamykana jest w wypadku modeli Campingaz pokrywą - czasami, jak w wypadku Attitude 2100, z funkcjonalnym, wbudowanym termometrem.

 

Duże grille gazowe ogrodowe najlepiej funkcjonują na zdefiniowanych podstawach, tak aby tworzyć zintegrowaną całość dla wygody i bezpieczeństwa. Mogą być tu użyte elementy stalowe lub drewniane - wszystko zależy od Waszego gustu i potrzeb.

Dlaczego warto kupić grill gazowy?

Grille gazowe mają szereg zalet które do siebie przekonują już po pierwszym użyciu. Po pierwsze, są banalnie proste w montażu i łatwiejsze w czyszczeniu niż klasyczne - myjemy tylko płytę grzewczą, możemy zresztą zrobić to w zmywarce. Po drugie - są znacznie szybciej gotowe do użycia i odpada nam kłopotliwe rozpalanie. Po trzecie - są bezpieczne, proste i łatwiejsze w regulacji niż normalne. Jedzenie jest zdrowsze i mamy pełną kontrolę nad jego przygotowaniem. To inwestycja znacznie większa niż klasyczny grill ale też dużo bardziej długowieczna.

Jaki grill gazowy sprawdzi się na balkonie?

Wasze balkony warto zamienić w ostoję spokoju i ucieczkę od codzienności. Do grillowania sprawdzą się na nich wszelkie mobilne, przenośne modele Campingaz. Nie zagracą Waszej przestrzeni a ich przemyślana konstrukcja i zasilanie niwelują kłopotliwy dym i zapach. Wybierajcie modele które będą pasować do ogólnego zapasu miejsca - wiadomo, że balkony są różne.

 

Małe i przenośne modele Campingaz to Party Grill 200, 400 i 600. Składane, łatwe do przechowywania, mogą być użyte w razie potrzeby. Zasilane prostymi kartuszami, w pełni regulowane nie zajmą Wam wiele miejsca. Wśród dwupalnikowych modeli warto pomyśleć o Attitude 2100 LX - jest elegancki, ma dzieloną płytę grzewczą i pełną regulację dwóch palników, a jeśli podobna elegancja się nam podoba - Attitude 2GO CV to model do zabrania na kemping i mały balkon np. u sąsiada.

 

Reasumując - płomienna rewolucja jaką jest grill gazowy jest faktem i powinniście z niej skorzystać. To świetne, proste i bardzo wygodne urządzenia, gwarantujące ciepłą strawę w zdrowym wydaniu. Wydajne palniki gazowe są znacznie sprawniejsze od brykietu, nie niosą też przykrych konsekwencji - osmoleń, zapachu i dymu. Wszędzie tam, gdzie jest to istotne grill gazowy sprawdzi się doskonale. Skorzystajcie z niego!

 


zamknij [x]