Nordic Walking

(9)
Marka
Viking
Cena
Ocena klientów

Nordic Walking czyli chodzenie z kijkami

Mało kto wie, że Nordic Walking to nie tylko rekreacja i dbanie o zdrowie lecz też rywalizacja sportowa. Co prawda nie zobaczymy jej na Igrzyskach Olimpijskich, a relacje z zawodów raczej nie zagoszczą na kanałach sportowych. Niemniej jednak lokalne zawody NW cieszą się całkiem sporą popularności, a organizowane są najczęściej przy okazji zawodów biegowych. Chodzenie z kijkami może być więc nie tylko formą dbania o zdrowie, ale też dostarczyć trochę adrenaliny związanej z rywalizacją.

Z czego wykonane są kijki Nordic Walking?

Najbardziej popularne modele wykonane są z aluminium. Jest to materiał wytrzymały, trwały i dość tani. Kije są zazwyczaj jednoczęściowe, ale w przypadku tego materiału występują także teleskopowe, które możemy złożyć lub wyregulować długość, aby mogły być wykorzystywane przez więcej niż jedną osobę.

 

Najdroższe i zarazem uważane za najlepsze są kije do Nordic Walking z włókna węglowego. Jest to materiał niezwykle lekki, a zarazem wytrzymały, którego jedną z największych zalet jest skuteczne tłumienie drgań. Są one wybierane przez doświadczonych i świadomych użytkowników oraz wyczynowców startujących w zawodach.

Jak dobrać kijki do Nordic Walking

Kije do Nordic Walking dobieramy na podstawie naszego wzrostu. Podstawowy przelicznik to: nasz wzrost x 0,68 = długość kijków. Bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy mają dobrą technikę mnożą wzrost przez 0,72. Pamiętajmy też o wybraniu modelu, który będzie mieć wygodną rączkę, która musi dobrze i stabilnie leżeć w dłoni. Paski natomiast powinny się łatwo zapinać i odpinać, a ich obwód należy odpowiednio dopasować.

 

Nordic Walking to doskonały sposób, aby poprawić stan zdrowia, zrzucić zbędne kilogramy i zbudować kondycję. Chodzić z kijami można niezależnie od wieku, ponieważ nie obciążają tak bardzo stawów jak np. bieganie czy nawet normalnie chodzenie. Po kije i inne akcesoria do Nordic Walkingu zapraszamy na naszą stronę.

 


zamknij [x]