Liczniki rowerowe

Filtry
Marka
Bryton
Cateye
Lezyne
Sigma
Bezprzewodowy
tak
Polskie menu
tak
Funkcja
GPS
kadencja
tętno
Cena

Jaki licznik rowerowy wybrać?

Jeśli podczas jazdy na rowerze interesuje nas jedynie pokonany dystans i aktualna prędkość to wystarczający będzie najbardziej podstawowy licznik rowerowy posiadający kilkanaście funkcji oraz połączenie kablowe między uchwytem, a odbiornikiem znajdującym się na widelcu. Dla tych, którzy cenią sobie porządek na kierownicy i nie chcą bawić się z prowadzeniem dodatkowego kabla odpowiedni będzie licznik rowerowy bezprzewodowy. Obecnie produkowane modele są niezawodne i nie gubią sygnału tak jak pierwsze liczniki produkowane jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Licznik rowerowy bezprzewodowy

Jak już wspomnieliśmy powyżej, tym co odróżnia bezprzewodowy licznik rowerowy od klasycznego przewodowego to właśnie brak kabla. Jednak na samej estetyce jego zalety się nie kończą. Brak kabla to też mniejsze ryzyko uszkodzenia. Wielu rowerzystom zdarzało się urwać kabel, szczególnie podczas prac serwisowych przy rowerze. Inną zaletą jest też możliwość szybszego przekładania licznika pomiędzy rowerami, gdyż najwięcej czasu zawsze traciliśmy na odplątanie kabla owiniętego na przewodzie hamulcowym lub widelcu. Jeśli zależy nam jedynie na podstawowych parametrach to licznik bezprzewodowy będzie najlepszym kompromisem między funkcjonalnością, a ceną, która waha się od stu do kilkuset złotych w zależności od marki i stopnia zaawansowania.

Licznik rowerowy z pulsometrem

Dla osób, które nie tylko jeżdżą na rowerze dla przyjemności, ale przede wszystkim po to by poprawić swoją wydolność i wyniki na zawodach przeznaczony jest licznik rowerowy z pulsometrem. Pomiar pulsu jest tuż obok pomiaru mocy najważniejszym parametrem treningowym, który możemy mierzyć za pomocą urządzenia takiego jak licznik na rower. Najchętniej kupowane przez naszych klientów liczniki z pulsometrem to modele z linii ROX, produkowane przez wspomnianą już markę Sigma. Licznik rowerowy to doskonały pomysł na prezent dla siebie lub bliskiej osoby. Przydatny, praktyczny i pasujący do każdego roweru.

 


zamknij [x]