Jaki wybrać i jak zamontować fotelik rowerowy?

Wokół fotelików rowerowych narosło kilka mitów i legend. Jedną z nich jest stwierdzenie, że fotelik musi być przymocowany do bagażnika rowerowego, a wszelkiego rodzaju mocowania do wspornika siodła lub ramy są nietrwałe i niebezpieczne. Na przykładzie fotelika rowerowego marki Hamax pokażę, że takie rozwiązanie jest o wiele lepsze, niż fotelik mocowany do bagażnika. Przejrzymy też ofertę fotelików tego producenta i zobaczymy co nowego pojawiło się w ofercie na obecny sezon.

 

Montaż fotelika rowerowego

 

 

Fotelik rowerowy Hamax Siesta

Hamax Siesta jest najczęściej wybieranym fotelikiem w naszym sklepie. Większość klientów ceni go przede wszystkim za doskonały stosunek jakości do ceny, niską wagę (jedyne 4,3 kg), bezpieczeństwo i łatwość montażu. To jednak niejedyne plusy tego fotelika.

 

Jak zamontować fotelik Hamax Siesta?

Mocowanie w foteliku Hamax Siesta jest dziecinnie proste i zajmuje kilka minut. Potrzebny jest jedynie jeden klucz imbusowy 5 mm, który otrzymamy wraz z fotelikiem. Niczym klucze do mebli kupowane w Ikei. Pierwszym krokiem będzie przełożenie stelaża, który znajduje się z tyłu fotelika. Następnie przekładamy go przez otwory znajdujące się w foteliku i blokujemy trzpieniem.

 

Teraz musimy przemyśleć miejsce, w którym zamocujemy adapter do podtrzymania fotelika. Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego będzie przyłożenie fotelika do ramy. Później możemy już zamocować adapter dokręcając cztery śruby.

 

Po włożeniu prętów do otworów w adapterze powinny pojawić się dwa zielone światełka. Oznacza to, że pręty zostały poprawnie zamocowane.

 

Szybki montaż i demontaż dzięki adapterowi

 

Pokrętło do regulacji kąta oparcia w foteliku rowerowym

 

Fotelik można przesuwać bliżej lub dalej od siodełka. Im bliżej, tym amortyzacja będzie mniejsza, ale dziecko bardziej stabilne. Pokrętło znajdujące się pomiędzy nogami dziecka pozwala na pochylenie całego fotelika. Hamax Siesta pozwala na przewożenie dziecka o wadze do 22 kg.

 

Jednak dzięki szerokim możliwościom dopasowania wielkości fotelika i wysokości pasów. Możemy spokojnie kupić Siestę kiedy nasze dziecko jest jeszcze bardzo małe i wozić je w zasadzie do czasu, aż będzie na tyle duże, że zechce mieć swój własny rowerek.

 

Pasy można odpiąć tylko za pomocą dwóch rąk i jest to praktycznie niemożliwe, aby dziecko samo do tego doszło. Chyba, że wcześniej je tego nauczymy.

 

Bezpieczeństwo i wygoda w foteliku rowerowym

 

Fotelik rowerowy Sleepy

Nieco innym modelem, ale równie często wybieramy przez klientów, jest Hamax Sleepy. Ma możliwość pochylenia fotelika o 12 stopni, wygodną wyściółkę, te same możliwości regulacji i poziom bezpieczeństwa co Hamax Siesta. Wszystkie foteliki marki Hamax posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa TÜV/GS EN14344. Gwarantują one zastosowanie bezpiecznych i trwałych materiałów oraz przetestowanie rozwiązań pod kątem wytrzymałości i funkcjonalności.

 

Warto też zwrócić uwagę na dużą sprężystość fotelików. Dzięki temu rozwiązaniu delikatny kręgosłup dziecka jest narażony na znacznie mniej wstrząsów, które pojawiają się podczas jazdy.

 

Warto też zwrócić uwagę na dużą sprężystość fotelików.

 

Dzięki temu rozwiązaniu delikatny kręgosłup dziecka jest narażony na znacznie mniej wstrząsów, które pojawiają się podczas jazdy.

 

Pręty amortyzujące wstrząsy w foteliku rowerowym

 

 

Co nowego znajdziemy w ofercie marki Hamax

Wśród nowości dostępnych w ofercie marki Hamax warto wyróżnić nowy model Amaze i Amiga. Posiadają wodoodporną wyściółkę, którą można w bardzo łatwy sposób wymienić lub wyprać. Znajdziemy tu także sprawdzone rozwiązania takie jak: regulowane podnóżki i wysokość szelek, które zostały wyposażone w osłonki na barki.

 

Odpowiedni profil fotelika oraz wygodne podłokietniki znacznie zwiększają komfort dziecka w trakcie podróży. Mocowanie fotelika to adapter znany z modelu Siesta i Sleepy. Można go zamknąć na klucz gdy pozostawiamy rower wraz z fotelikiem np. pod sklepem.

 

Outback

Jeśli fotelik to za mało, wybierzmy przyczepkę rowerową. Gorącą nowością na ten sezon jest przyczepka Outback. Zbudowana na solidnej aluminiowej ramie, zapewnia komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sporo przestrzeni dla dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykorzystania przyczepki jako wózka spacerowego.

 

Outback posiada duże okna, dzięki którym dziecko może podziwiać otaczający go świat, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Rodzice docenią sporą przestrzeń bagażową oraz możliwość łatwego złożenia i transportu. Outback jest dość lekki, waży zaledwie 18,5 kg co na przyczepkę jest bardzo dobrym wynikiem.

Przyczepka rowerowa Hamax Outback

Podsumowanie

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego fotelika lub przyczepki dla dziecka, podstawowym kryterium powinno być bezpieczeństwo. Wszystkie produkty marki Hamaxa są testowane i posiadają stosowne certyfikaty, więc o ten aspekt możemy być spokojni. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniego modelu i zaszczepienie dziecku miłości do jazdy rowerem.

 

Powiązane artykuły

zamknij [x]