Pompki rowerowe

Podczas używania roweru, z czasem ciśnienie w kołach zaczyna spadać. Jeżdżenie z nienapompowanymi oponami powoduje ich szybsze zużywanie się i znacznie utrudnia jazdę, dlatego należy regularnie kontrolować stan ciśnienia w oponach i mieć w zapasie pompki rowerowe.  

 

Gdy chcemy napompować opony należy wcześniej upewnić się jakie jest maksymalne ciśnienie w oponach zalecane przez producenta. Informację tę znajdziemy na samej oponie, podaną w różnych jednostkach: barach, atmosferach fizycznych, paskalach, PSI. Przy wyborze pompki rowerowej należy określić gdzie najczęściej jeździmy. Szosa wymaga dużego ciśnienia w oponach dlatego pompka do roweru szosowego będzie inna niż pompka do roweru górskiego, gdzie jeździmy po bardziej wyboistym terenie. Kupienie pompki całkowicie uniwersalnej byłoby dość trudne, ale warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami pompek, tak by dostosować jej funkcjonalnośc do swoich potrzeb.  

 

W naszej ofercie wyróżniamy kilka rodzajów pompek:

 

  • pompka ręczna - jest to pompka, która z łatwością zmieści się w plecaku, torbie rowerowej, a  nawet na ramie.  Można kupić je w róznych rozmiarach, popularna jest mini pompka rowerowa. Nie są to może najlepsze pompki rowerowe, ponieważ napompowanie wymaga naszego nakładu pracy i siły fizycznej, ale są wygodne w użyciu i kompaktowe. Pompka ręczna z manometrem to przydatna funkcja jeśli chcemy być pewni, że wystarczająco napompowaliśmy koło. 
  • pompka podłogowa (stacjonarna)- są większe i cięższe od pompki ręcznej, ale też dużo wydajniejsze. Szybko napompujemy nią oponę do wysokiego ciśnienia. Mają wbudowany wężyk, który ułatwia pompowanie roweru w dogonym dla nas miejscu. Przeważnie w tych modelach mamy do dyspozycji manometr.  Końcówka pompująca jest przystosowana do obsługi każdego rodzaju wentyla. 
  • pompka co2 - powietrze jest wpompowywane do opony przy pomocy sprężonego dwutlenkowi węgla (nabój co2) co powoduje natychmiastowe napełnienie opony. Pompki rowerowe na co2 polecane są osobom, które biorą udział w zawodach, wyścigach i innych konkurencjach na czas. 
  • pompka do amortyzatorów -  rowery z powietrzną amortyzacją obowiązkowo powinny zaopatrzyć się w ten rodzaj pompki do rowerów. Takie pompki umożliwiają napompowianie amortyzatorów do bardzo wysokiego ciśnienia.

 

Gdy pompka do roweru jest już z nami, zapraszamy równiez do zapoznania się z przydatnymi akcesoriami i  dodatkami jak uchwyty do pompki, kapsuły co2, dętki czy zestawy naprawcze.  

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Pompka do roweru to urządzenie, które warto mieć zawsze przy sobie, zwłaszcza, ze może to być mała pompka rowerowa. Prezentujemy szeroki wybór pompek podłogowych, ręcznych stacjonarnych, do amortyzatorów, na naboje oraz akcesoriów do nich, które powinny zasilić Twoją „rowerową apteczkę”, jeśli poważnie myślisz o kolarstwie. W ofercie znajdą Państwo urządzenia do pompowania dętek, szytek i opon rowerowych wedle wskazanej skali PSI czy BAR co możemy odczytać na manomentrach, w które większość pompek ręcznych, pompek do amortyzatora i podłogowych - stojących są wyposażone. Najlepsza pompka rowerowa to również taka, której głowica pasuje do kilku rodzaji wentyli: Presta, dunlop, auto. Z reguły do każdej pompki ręcznej, którą możemy zabrać na trasę rowerową, są dołączone uchwyty, które pozwalają zamontować pompkę przy ramie rowerowej obok koszyka na bidon.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]