Zabezpieczenie roweru

Zadbany, porządny rower może być potencjalnym łupem dla złodziei. Dlatego zawsze warto pamiętać, że zabezpieczenie roweru może ochronić nasz jednoślad przed kradzieżą.

 

W naszej ofercie znajdziesz dobre zapięcie rowerowe na linkę, która zbudowana jest ze specjalnie wzmacnianej i hartowanej stali. Oferujemy także łańcuchy do roweru, które dzięki temu, że posiadają hartowane ogniwa oraz wysokiej jakości klasy zamek, są wytrzymałe na uderzenia, dodatkowo łańcuch do zabezpieczenia roweru posiada szyfr. Zamek rowerowy typu zapięcie u lock jest uznawany za najbardziej klasyczny typ blokady do rowerów dostępne na rynku. Dobry jakościowo u lock rowerowy jest lekki, gdyż jest wykonany ze stali wysokiej klasy oraz posiada podwójnie blokowany zamek ze stali specjalnie hartowanej, dzięki temu zapewnia ochronę przed takim atakiem jak przecinanie, zgniatanie, wyginanie czy rozwiercanie zamka.

 

W naszym e-sklepie dostępne są także kłódki rowerowe, zapięcia składane, zapięcia na szyfr i inne zamki do rowerów. Dzięki szerokiemu wyborowi, z pewnością znajdziesz coś dla siebie i zyskasz pewność, że Twój rower będzie stał zawsze tam, gdzie go zostawiłeś. Nawet najlepsze zabezpieczenie roweru nie pomoże, gdy nie będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Oto one:

 

  • Zweryfikuj, jaki jest stan obiektu, do którego przypinasz łańcuch rowerowy, składane zapięcie rowerowe bądź u-lock na rower.
  • Zamek do roweru posiada kluczyk, ale warto upewnić się, że nikt go nie podrobi (trzeba upewnić się, iż posiada kartę kodową).
  • Nie pozostawiaj roweru bez ochrony, nawet na kilka minut. Nie zawsze trzeba montować wszystkie zamki rowerowe naraz, ale użyć, chociażby blokady na tylne koło, bądź prostej zapinki do rowerów, jaką jest linka.

 

Wielu ludziom wydaje się, że gdy umieszczą rower na chronionej posesji bądź w zamkniętym pomieszczeniu typu piwnica czy komórka lokatorska ich rowerowi nic nie grozi. Niestety kradzieże zdarzają się wszędzie, dlatego warto zaopatrzyć się w zabezpieczenie roweru.  Czasami może nie wystarczyć jedno zamknięcie do roweru, ale jeśli rower jest drogocenny, to lepiej zainwestować w kilka i wybierać te z wyższej półki, najlepsze zabezpieczenia rowerowe.

 

 

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
Ortlieb
OXC
ProX
Sea to Summit
Trelock
XLC
Cena
Ocena klientów
Rodzaj
blokada koła
kłódka
linka
u-lock
z alarmem
zapięcie składane
łańcuch
Typ zamka
grawitacyjny
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni

Pozostawienie roweru bez dozoru to dziś bardzo ryzykowna sprawa. Postaramy się zaoszczędzić Ci stresu związanego z ewentualną kradzieżą. Wybierając solidne zabezpieczenie rowerowe, zmniejszamy szansę na łup dla złodzieja, a zwiększamy zastania sprzętu, tam, gdzie go pozostawiliśmy. 

Prowizoryczne środki, jakie nieraz stosuje się, mając nadzieję na brak umiejętności złodzieja, nie zapewnią nam gwarancji sukcesu, zwłaszcza w dużych miastach. W naszym sklepie  znajdziesz zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, które pozwoli chronić swój jednoślad dokładniej i solidniej. 


Linka zabezpieczająca do roweru jest to blokada do roweru bardzo popularna wśród użytkowników jednośladów – wykonana ze stali lub metalowych drutów mocno ze sobą splecionych. Taki typ zamknięcia rowerowego przeważnie zapisany jest na zamek zatrzaskowy, otwierający się szyfrem lub kluczykiem.  Podobna blokada roweru to linka tulejowa  (zbrojona), która dodatkowo wzmocniona jest metalowymi tulejkami. Oba typy są bardzo łatwe w obsłudze i niedrogie, ale linka nie powinna być jedyną formą blokady na rower. Dla złodzieja zaopatrzonego w nożyce do metalu linka nie będzie zbyt dużą przeszkodą do pokonania. Można jednak wykorzystać linkę jako zabezpieczenia rowerowe ruchomych części roweru.


Wysokiej skuteczności zabezpieczenia rowerowe to m.in. zapięcie łańcuchowe.  Wykonane ze stali jest dość ciężkim przybytkiem, ale warto zaopatrzyć się w nie gdy wiemy, że nasz rower jest wystawiony na widok publiczny, dodatkowo często zostawiany w tym samym miejscu np. przy domu, miejscu pracy czy szkole. Nie musimy obawiać się, że to zapięcie do roweru  zniszczy nam ramę lub inną część roweru, bowiem pokrywa je tworzywo chroniące rower przed zarysowaniem. 


Podobną skutecznością do łańcucha wykazuje się u-lock kształtem przypominającym literę U. Ten rodzaj zapięcia do roweru  umiejscawia się pomiędzy ramą roweru a częścią, do której chcesz przypiąć rower, np. metalowym słupkiem. Ta "zapinka rowerowa" ma wiele zalet. Nie jest tak ciężka jak łańcuch.  Czy posiadamy u-lock mini? Tak. Znajdziecie u nas u- locki w różnych rozmiarach i objętościach pręta. 


Zapięcie rowerowe składane jest to kolejny rodzaj zabezpieczenia roweru. Jego walorem jest dość spora elastyczność i łatwiejsze dopasowanie zapięcia do przedmiotu, do którego chcemy przypiąć nasze zabezpieczenie roweru. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i łatwo go przewozić. Jeśli chcesz więc połączyć wytrzymałość u-locka z elastycznością łańcucha, to ten rodzaj zamknięcia do rowerów będzie Ci służył. Wadą zapięcia składanego są nity, które łączą poszczególne panele. Mogą zostać rozpracowane przez osobę znającą się na  tym zabezpieczeniu do roweru.   


Zabezpieczenie na rower na tylne koło. Obejmuje ono obręcz oraz oponę i zabezpiecza również przed kradzieżą tylnego koła. Jest to blokada rowerowa stosowane szczególnie w rowerach miejskich. Trzeba je traktować jako uzupełnienie blokady roweru, np. podpinając dodatkowo łańcuch zabezpieczający do roweru. Blokada tylnego koła jest to zamknięcie rowerowe, które może być dla nas pomocne, gdy zostawiamy rower bez opieki na niedługi czas. 

 

Zabezpieczenia roweru mają różne właściwości, niektóre przydają się tylko, gdy zostawiamy rower na krótko np. przy sklepie, inne blokady rowerowe warto mieć, aby rower był bezpieczny, gdy przechowujemy go w jednym miejscu, na stałe. Im rower droższy, tym lepsze i skuteczniejsze - a co za tym idzie kosztowniejsze - powinny być zabezpieczenia na rower

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]