Kaseta rowerowa i wolnobiegi rowerowe

To właśnie kaseta rowerowa i wolnobieg rowerowy sprawiają, że siła łańcucha pracującego w czasie jazdy jest przekazywana na tylne koło. Zarówno kaseta rowerowa, jak i wolnobieg, muszą być elementami doskonale dopasowanymi do systemu przerzutkowego, którym dysponuje dany jednoślad. Muszą być również wykonane z trwałych materiałów – tworzyw odpornych zarówno na trudne warunki środowiskowe (kontakt z wilgocią, wysokie zapylenie i zakurzenie etc.), jak i intensywną eksploatację.

Modele, które znajdziecie w naszej ofercie jak kaseta 11 rzędowa szosowa czy kaseta 11 rzędowa mtb, z pewnością takim oczekiwaniom sprostają. Warto podkreślić, że chociaż oba ze wspomnianych modułów odpowiadają za to samo zadanie, różnią się między sobą sposobem montażu. W obu przypadkach mogą się także zdecydować na zakup tańszej, podstawowej części, bądź droższej, cechującej się wyższymi parametrami wytrzymałościowymi.

 

Niezależnie czy chodzi Ci po głowie kaseta szosowa czy kaseta rowerowa 10 rzędowa zajrzyj do naszej oferty i znajdź to czego potrzebujesz.

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Kasety rowerowe i przerzutki składają się na możliwość zmiany przełożeń w rowerze. Kaseta do roweru montowana jest na piaście tylnego koła i posiada zębatki (od 3- 11). W ofercie rowertour.com posiada każdy typ kasety:

-kaseta 11 rzędowa

-kaseta 10 rzędowa

-kaseta 9 rzędowa

-kaseta 8 rzędowa

-kaseta 7 rzędowa

-kaseta 6 rzędowa itd.

 

Z kolei wolnobieg choć montowany na tylnej piaście, nakręcany jest na gwint. To tradycyjne i niedrogie rozwiązanie również ma swoich zwolenników. Dzięki wolnobiegowi możliwa jest jazda przy nieruchomych pedałach. W naszym sklepie oferujemy wolnobieg 7 rzędowy jak i wolnobieg 6 rzędowy i inne.

 

Co wybrać: kasety rowerowe czy wolnobieg rowerowy

 

W przypadku kaset dysponujemy większymm wachlarzem rozmiarów i każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy też kasety szosowe, kasety 10 rzędowe, a także kasety MTB. Kasety są bardziej niezawodne i nowoczesne, a także łatwiejsze do demontażu i ponownego założenia. Trzeba zaznaczyć, iż oba systemy nie są kompatybilne. Zamiana wolnobiegu na kasetę rowerową  będzie równać się także wymianie piasty i zapleceniu nowego koła.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]