Stery rowerowe łożyska

Stery rowerowe to gwarancja, że mechanizm kierowniczy Twojego roweru będzie działał sprawnie i bez zarzutu. Mają one zapewnić obrót widełek (zamontowanych do nich kołem) względem ramy roweru. Prowadzi to oczywiście do zmieniania kierunku jazdy. Jeśli podczas jazdy odnosisz wrażenie, że Twoja kierownica nie działa tak, jak powinna, to wiesz już, w czym tkwi problem i jak go rozwiązać. Istnieje wiele rodzajów i typów sterów, m.in.: stery zintegrowane drop-in, ahead, stery bezgwintowe, stery klasyczne, stery skręcane czy stery półzintegrowane. Upewnijcie się, które będą pasować do Waszej kierownicy i podarujcie sobie odrobinę więcej komfortu płynącego z jazdy. Pamiętajcie, że nawet drobny szczegół może wpłynąć na stan techniczny Waszego roweru.

zobacz więcej »
Cena od
do
Podkategorie
Produkty

Kluczowym elementem, który stanowi o sprawności naszego roweru, jest ster rowerowy. Jego zadaniem jest, umożliwienie obrotu widelca i koła względem ramy, co z kolei pozwala na kierowanie rowerem. Głównymi składowymi sterów są dwa łożyska: jedno umiejscowione przy górnej krawędzi główki ramy i jedno przy krawędzi dolnej. 

 

Stery kierownicy rowerowej podobne jak suporty, różnią się sposobem montowania. Wyróżniamy różne typy sterów:

  • stery w rowerze klasyczne - ich montaż odbywa się na nagwintowanej rurze sterowej widelca, która zezwala nam na nakręcenie nakrętki kontrującej, dociskającej stery. Konstrukcja tego typu sterów umożliwia zdemontowanie wspornika kierownicy, nie powodując przy tym luzów. Średnica sterów klasycznych musi zgadzać się ze średnicą rury sterowej. Najbardziej rozpowszechnione są stery o średnicy 1 cala używane w starszych typach rowerów miejskich, trekkingowych czy szosowych. 
  • stery zintegrowane - to proste w budowie stery do roweru, w których zamiast misek stosuje się specjalne zwężenia wewnątrz główki ramy, stanowiące jej integralną część. Po umiejscowieniu łożysk w zintegrowanym systemie łożyska są ukryte wewnątrz główki ramy.
  • stery półzintegorwane - charakteryzują się one obecnością misek, które wtłoczone są do wnętrza ramy, jednak po założeniu sterów, poza ramę wystaje tylko cienki pierścień. Podobnie jak w sterach zintegrowanych, łożyska znajdują się we wnętrzu ramy.
  • stery tapered -  to stery kierownicy, w których dolne łożysko ma średnicę większą niż górne. Zwiększa to sztywność układu kierowniczego oraz precyzje skrętu. Stery tapered będą sprawdzać się na dłuższych wycieczkach, gdzie poprawna sterowność zaoszczędza cenną energię.

W ofercie rowertour.com znajdziesz również stery zintegrowane tapered oraz stery półzintegrowane tapered.

 

 

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]