Tarcze hamulcowe rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Avid
Dartmoor
Hayes
Jagwire
ProX
Shimano
SRAM
XLC
Cena
Mocowanie tarczy
6 śrub/is
centerlock
Średnica tarczy
140mm
160mm
180mm
200mm
203mm
220mm

Tarcze hamulcowe do roweru dostępne w rowertour.com

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz sklep internetowy rowertour.com był miejscem w którym każdy rowerzysta będzie miał  możliwość znaleźć potrzebny i interesujący go asortyment. Ponadto dzięki organizowanym przez nas akcjom promocyjnym niejednokrotnie istnieje okazja zakupienia pełnowartościowego towaru po okazyjnych cenach. Taką politykę przyjęliśmy dla oferty całego naszego sklepu w tym również działu w którym nabędziesz interesujące Cię tarcze hamulcowe. Oferta którą posiadamy jest bardzo bogata, bez trudu więc znajdziesz podzespoły do każdego rodzaju hamulca. Jeśli natomiast nie będziesz mógł odnaleźć konkretnego modelu, napisz do nas, a my postaramy się najszybciej jak to tylko możliwe odpowiedzieć na Twoje zapytanie.           

 

Jeśli chciałbyś wymienić tarcze hamulcowe, przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj mocowania jaki posiadasz w swoim rowerze. Jest to jeden z kluczowych parametrów. Na rynku dostępne są bowiem dwa systemy mocowań: centerlock oraz na sześć śrub. System centerlock to opatentowane przez firmę Shimano rozwiązanie w którym tarcza przykręcana jest do piasty za pomocą pierścienia blokującego. Jego dużą zaletą jest równomierne ułożenie tarczy podczas dokręcania, dzięki czemu unikamy sytuacji w której podczas jazdy będzie ona „biła” na boki lub nierównomiernie rozkładała siłę hamowania.

 

System na sześć śrub to nieco tańsze rozwiązanie, w którym jak sama nazwa wskazuje, tarczę przykręca się do piasty za pomocą sześciu śrub. Jest to równie skuteczne rozwiązanie co centerlock, o ile z wyjątkową dbałością podejdziemy do etapu montażu tarczy. Tylko wtedy gdy każda ze śrub będzie dokręcona z odpowiednią siłą, tarcza będzie pracowała równo.

 

Przy zakupie zwróć również uwagę na średnicę samej tarczy, ponieważ musi być ona dopasowana do rodzaju zacisków jakie posiadasz w rowerze. To samo dotyczy okładzin – każda z tarcz została zaprojektowana z myślą o stosowaniu klocków hamulcowych wykonanych z określonego rodzaju materiału. Informacja o tym czy ma być to okładzina żywiczna, metaliczna czy ceramiczna zazwyczaj naniesiona jest przez producenta na bocznej części tarczy.

 

Tak jak wcześniej wspominaliśmy w swojej ofercie posiadamy wszystkie typy tarcz hamulcowych, które są szczegółowo opisane. Jeśli natomiast miałbyś wątpliwości co do kompatybilności wybranych przez Ciebie produktów, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. W razie konieczności podpowiemy jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

 


zamknij [x]