Schwalbe

Kategorie
Filtry
Cena

Opony Schwalbe

Opon i dętek marki Schwalbe nie kupimy w byle jakim sklepie ani hurtowni, opony Schwalbe to niezwykle profesjonalny produkt. Firma kładzie bardzo mocny nacisk na to, aby ich produkty znalazły się wyłącznie w sklepach i serwisach, gdzie klient będzie mógł otrzymać prawdziwie fachową pomoc przy wyborze idealnych dla siebie produktów z logiem Schwalbe. Te dwa oraz wiele innych argumentów sprawiają, że opony rowerowe Schwalbe stały się synonimem jakości i niezawodności. Marka Schwalbe w swoim logo posiada jaskółkę, która jednocześnie w języku niemieckim oznacza właśnie tego ptaka. Jaskółka to mały ptak, który w Korei jest symbolem szczęścia, dla nas to jednak wyraz tego, jak wspaniale jest poruszać się na rowerze. Jazda na rowerze jest beztroska, nieskomplikowana oraz szybka. Ponadto poruszając się na rowerze, żyjemy zgodnie ze środowiskiem i doświadczamy poczucia wolności. Marce Schwalbe od zalania dziejów przyświeca tylko jeden cel, aby tworzyć najlepsze opony rowerowe na świecie!

Opony Schwalbe 26 cali

Ogumienie rowerowe takie jak na przykład opony Schwalbe 26 cali można podzielić ze względu na ich przeznaczenie oraz charakterystyczną budowę. Mając na myśli budowę opony Schwalbe, chodzi tutaj przede wszystkim o jej parametry konstrukcyjne, a nie o technologie zastosowane w samej oponie. Ze względu na przeznaczenie opony Schwalbe możemy śmiało podzielić na klasyfikację ze względu na typ nawierzchni, do której dana opona Schwalbe jest przeznaczona oraz ze względu na wariant uprawianego sportu kolarskiego. Wszystkie opony marki Schwalbe dzielą się w gruncie rzeczy na opony drutowe oraz zwijane. Oprócz tego opony marki Schwalbe można dodatkowo podzielić na typ taki jak Tubeless oraz na szytki. Pierwszy podział polega na obecności druta w oponie. Drugi z nich natomiast polega na tym, czy dana opona umożliwia użycie jej w systemie bezdętkowym z użyciem mleczka uszczelniającego Tubeless. Czy raczej mamy do czynienia z szytką gdzie dętka jest zszyta razem z oponą, a całość przyklejana do obręczy rowerowej specjalnym klejem do szytek.

Opony Schwalbe 27,5 cala

Każdy rodzaj opony w ofercie marki Schwalbe można podzielić według powyższego podziału, także opony Schwalbe 27.5-calowe. Wracając do budowy opony zwijanej, warto podkreślić, że charakteryzuje się ona obecnością cienkiego, ale jednocześnie sztywnego drucika po każdej ze stron opony Schwalbe. Obecność druta w oponach Schwalbe zapewnia sztywność opony także podczas jej transportu. Gwarantuje także prawidłowe usztywnienie oraz utrzymanie opony Schwalbe w obręczy rowerowej po jej napompowaniu, dzięki czemu taka opona cały czas siedzi na swoim miejscu podczas jazdy i nie ma obawy o jej zsunięcie się z obręczy. W ostatnim czasie marka Schwalbe w swoich oponach używa także usztywnienia w postaci kevlaru, który jest cieńszy, lżejszy a spełnia niemal taką samą funkcję jak drut. Opona zwijana Schwalbe jest zdecydowanie bardziej poręczna podczas przechowywania oraz transportu opony. Opona zwijana w odróżnieniu od opon drutowych może być składana w dowolny sposób. Dzieje się tak za sprawą zastosowania przez Schwalbe włókien w obrębie klasycznego usztywnienia opony. Dzięki temu opony Schwalbe dużo łatwiej przybierają kompaktowe kształty oraz utrzymują się na obręczy na odpowiedniej pozycji. Ze względu na brak obecności usztywnień  opona zwijana potrafi być lżejsza od opony drutowej zależnie od jej rozmiaru od 50 do nawet 90 gramów.

Opony Schwalbe 28 cali

Oprócz możliwości podzielenia zarówno opony Schwalbe 28 cali jak i pozostałych rozmiarów opon ze względu na ich konstrukcję opony Schwalbe można podzielić zgodnie ze sposobem magazynowania przez nie powietrza. Rozróżnić w tym zakresie możemy opony Schwalbe, w których znajduje się klasyczna dętka rowerowa zadaniem, której jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponie oraz zapewnienie komfortu rowerzyście podczas jazdy. Oprócz tego marka Schwalbe wprowadziła na rynek ogumienia rowerowego pewną innowację w postaci opon bezdętkowych tzw. Tubeless. Polega to na tym, że do opony wlewane jest specjalne mleczko uszczelniające, które wyklucza konieczność korzystania z dętki rowerowej. Aby móc korzystać z tego rozwiązania należy używać obręczy rowerowych przeznaczonych do tego celu oraz opon rowerowych w wersji Tubeless marki Schwalbe. Opony i obręcze nieprzystosowane do tego rodzaju rozwiązania nie będą mogły być użyte do zaimplementowania w naszym rowerze systemu bezdętkowego Tubeless. Brak dętek w obydwu oponach zapewnia znaczne obniżenie masy własnej całego roweru. W systemie bezdętkowym można również korzystać z opon Schwalbe z dużo niższym ciśnieniem, co sprawdza się idealnie w rowerach górskich MTB podczas maratonów i treningów w trudnym technicznie terenie. Obniżenie ciśnienia w obydwu oponach sprawia, że opona większą powierzchnią styka się z gruntem, zapewniając równocześnie dużo lepszą przyczepność w trakcie jazdy.

Opony Schwalbe 29 cali

Podczas jazdy w trudnym szutrowym lub górskim terenie najlepiej sprawdzają się szerokie opony Schwalbe 29 cali. Bardzo duża szerokość opon Schwalbe zapewniają także niebywałą powierzchnię styku opony Schwalbe z twardym oraz sypkim podłożem. Taka opona jest nieoceniona podczas częstych wypadów rowerowych w tereny zalesione oraz górskie. Duże klocki w 29-calowych oponach Schwalbe gwarantują dobrą trakcję oraz obniżają ryzyko złapania tzw. gumy. Najczęściej polecanymi modelami opon marki Schwalbe są opony trekkingowe Schwalbe Smart Sam oraz Schwalbe Marathon. To modele zapewniające komfort jazdy podczas najdłuższych wypraw rowerowych. Wkładka antyprzebiciowa, w którą zostały wyposażone te opony, pozwala na bezawaryjną jazdę w każdych warunkach. W sektorze opon szosowych z logo Schwalbe polecamy model opon Schwalbe Lugano, która jest dostępna w wielu wariantach rozmiarowych oraz w wersji drutowej, a także zwijanej. Zarówno amatorzy jak i sympatycy jazdy górskiej MTB docenią wszelkie zalety opony Schwalbe Racing Ralph, która doskonale radzi sobie w praktycznie każdym terenie bez znaczenia, jakie mamy umiejętności czy technikę jazdy.

Dętki Schwalbe

Decydując się na tradycyjne, działające od lat rozwiązania w naszym ekwipunku musi pojawić się dodatkowa dętka Schwalbe. Oprócz opon rowerowych marka Schwalbe zajmuje się także produkcją dętek rowerowych w każdym rozmiarze. Dętki produkowane są z butylowego kauczuku, który jest lekki i elastyczny. Dętki Schwalbe potrafią przez długi czas utrzymywać ciśnienie, które wcześniej w nie wtłoczyliśmy. Pomimo tego, że dętki Schwalbe potrafią utrzymywać ciśnienie przez długi czas, trzeba pamiętać o tym, aby przed każdą podróżą napompować opony do deklarowanego przez producenta ciśnienia. Dokonując zakupów dętki, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wentyla, w który dętka została wyposażona. Marka Schwalbe w swoich dętkach używa trzech rodzajów zaworów. Są to kolejno Dunlop o oznaczenie DV, następnie zawór Presta o oznaczeniu SV, kończąc na charakterystycznym zaworze Schrader o oznaczeniu AV. Ostatni z nich Schrader to klasyczny wentyl samochodowy. Wybór wentyla zależy przede wszystkim od posiadanej w naszym rowerze obręczy oraz od indywidualnych preferencji.

 


zamknij [x]