Opona Schwalbe Ice Spiker Pro 27.5x2.25 RG LS 378K

278.93 zł
428.90 zł
-35%
Najniższa cena z 30 dni: 278.93 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
$11100939
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Opona rowerowa zimowa MTB Schwalbe Ice Spiker Pro


Schwalbe Ice Spiker Pro Turbo wśród opon rowerowych z kolcami. Opona charakteryzuje się niższą wagą, jeszcze większą przyczepnością a także mniejszymi oporami toczenia. Może być wyposażona w aż 402 kolce, które doskonale wgryzają się w każdą oblodzoną drogę, jednocześnie zachowując pełną kontrolę nad rowerem. Korpus wokół kolca wykonany został z węglika wolframu, a sam kolec z aluminium redukujące ciężar, dlatego rower MTB pozostaje zwinny i zdolny do sporych przyśpieszeń. Opony Schwalbe Ice Spiker nie zaskoczą żadne najtrudniejsze warunki zimowe.


 • Producent: Schwalbe
 • Model: Ice Spiker HS 379
 • Linia jakościowa: Performance
 • Rozmiar: 27.5" x 2.25 (ETRTO 57-584)
 • Waga katalogowa: 1100g • Przeznaczenie: trudne warunki zimowe
 • Wersja wykonania: Drutowa, Winter, Performance, LiteSkin, RaceGuard
 • Ilość kolców: 378
 • Mieszanka gumy: Winter
 • Wersja kolorystyczna: Czarna
 • Ścianki boczne "Skin": Lite
 • Maksymalne ciśnienie: 1.8 - 3.7 Bar (26 - 54 psi)
 • Oplot: 67 EPI
 • Dopuszczalne obciążenie opony: 110 kg
 • Poziom zabezpieczenia antyprzebiciowego: 4
 • Dedykowane modele dętek Schwalbe: 19, 21, 19A, 21A, 21FDostępne rodzaje wentyli:


Dunlop (DV) - Tradycyjny wentyl rowerowy

Presta (SV) - Wentyl rowerowy do rowerów wyścigowych

Auto (AV) - Wentyl samochodowyTechnologieEvolution Line / Folding tire (Skala wydajności)


LiteSkin

Najlżejsza możliwa opcja opony. Wersja LitesSkin MTB nie posiada ścianek SnakeSkin, ale nadal oferuje ekstra mocne stopki opony. istnieje możliwość przerobienia opony na wersję Tubeless przy uzyciu płynu uszczelniającego. Uwaga nie ma gwarancji że uszczelnianie opon LiteSkin dostępnymi na rynku płynami zakończy się sukcesem, dlatego ewentualne niepowodzenie nie może być podstawą do reklamacji.Race Guard - Dwie warstwy skrzyżowanych włókien nylonowych, gwarantują skuteczną ochronę opony na przecięcia przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi.Pytania dotyczące opon z kolcami FAQCzy opon z kolcami można używać również na normalnych drogach ?

Żaden problem. Chociaż, gdy droga jest wolna od pokrywy śnieżnej, hałas spowodowany przez kolce może przeszkadzać.


I nie będziemy ślizgać się w zakrętach ?

Nie. Kolce "wgryzają" się bardzo dobrze również w normalne drogi asfaltowe. Nawet szybkie zakręty nie stwarzają żadnych problemów.


Czy kolce nie są zabronione ?

W rowerach opony z kolcami nie stanowią problemu. Tylko w pojazdach silnikowych kolce w oponach są w niektórych krajach zabronione, gdyż mogą uszkodzić nawierzchnię drogi. Należy przy tym pamiętać, że rowery typu E-bike traktowane są jako pojazdy silnikowe.


Czy opony z kolcami należy "dotrzeć" ?

W celu zapewnienia trwałego mocowania kolców w oponie, neleży przejechać najpierw ok. 40km na drodze asfaltowej. Przy tym należy unikać gwałtownego przyśpieszania i hamowania.


Jak długo wytrzymują kolce ?

Wszystkie kolce w oponach w Schwalbe posiadają rdzeń wykonany z ekstremalnie odpornego na zużycie węglika wolframu, dlatego można na nich przejechać kilka tysięcy kilometrów. To normalne, że krawędzie kolców zaokrąglają się, a same kolce wbijają trochę głebiej w bieżnik opony.


W moim rejonie śnieg leży raczej rzadko. W jaki sposób mogę sensownie używać opon z kolcami ?

Najlepiej byłoby, gdyś mógł zamontować opony z kolcami na twoim drugim rowerze. W zależności od porannej pogody zdecydujesz, którego roweru użyć. Na bardzo oblodzonych drogach, kiedy nawet samochody mają problemy, świetnie jest czuć pełną kontrolę na oponach z kolcami.


Pojedyncze kolce wypadły z opony. Czy można je wymienić ?

Tak, obecnie oferujemy zestaw kolców zastępczych wraz z specjalnym narzędziem, za pomocą którego można je łatwo zamontować. Kolce aluminiowe stosujemy w oponach z serii Evolution w celu obniżenia wagi, ale oba typy kolców mogą być stosowane do wszystkich opon z kolcami Schwalbe.


Gdzie leżą granice opon z kolcami ?

W głebokim śniegu nawet takie opony juz nie mogą.
Klienci kupili również

zamknij [x]