Shimano FC R7000 105 Korba rowerowa szosowa HollowTech II

549.33 zł
779.90 zł
-30%
Najniższa cena z 30 dni: 549.33 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
IFCR7000DX04L
Darmowa dostawa
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+

Korba Shimano 105 FC R7000
Nowa grupa Shimano 105 R7000 to pierwsza 11-rzędowa grupa dla początkujących, która łączy w sobie cechy charakterystyczne dla najwyższych grup tej marki Ultegra oraz Dura Ace. Grupa ta stworzona została z myślą o początkujących kolarzach, chcących zacząć swoją przygodę ze ściganiem się na rowerach. 105 R7000 oferuje komfort, wszechstronność oraz przyjemność z jazdy. Grupa Shimano 105 osiągami zbliżona jest do sprzętu używanego przez profesjonalnych kolarzy.Mechanizm korbowy Shimano 105 R7000 to optymalna masa i wydajność przy zachowaniu wymaganej sztywności. Posiada wiele kombinacji przełożeń opracowanych w oparciu o program dopasowania do rowerzysty Rider Tuned. Większy odstęp między zębatkami zapewnia więcej miejsca na łańcuch przy małych zębatkach i umożliwia zastosowanie dolnej rury tylnego trójkąta 410 mm w wersji O.L.D. 135 mm.
 • Producent: Shimano
 • Grupa: 105 R7000
 • Model: FC R7000
 • Ilość zębów: duża koronka 50z, mała koronka 34z
 • Długość ramion: 172,5 mm
 • Rozstaw śrub tarczy: 110mm
 • 2-rzędowy mechanizm korbowy Hollowtech II
 • Przeznaczona do napędów: 11 rzędowych
 • Waga katalogowa: 714 g
 • Kolor: Czarny
 • Brak łożysk w zestawie

Technologie
Zintegrowane ramię korby i suport dolny zwiększają sztywność, jednocześnie zachowując niską wagę. Szersze pozycjonowanie łożysk powoduje zwiększenie sztywności, a siła pedałowania jest wydajnie przenoszona. Łożyska działają bardzo precyzyjnie, instalacja jest bardzo prosta, a koszty serwisowania bardzo niskie.


Najlepiej zrównoważona sztywność, wytrzymałość, niska masa i parametry obrotowe Koncepcja technologii Hollowtech II koncentruje się na stworzeniu idealnego mechanizmu korbowego, który maksymalizuje przenoszenie mocy przez rowerzystę. Sztywność mechanizmu korbowego zapewnia wydajność pedałowania, podczas gdy jego masa, czyli kluczowy element mechanizmu korbowego, wspomaga jazdę na dłuższych dystansach, wymagających dłuższego pedałowania. Oczywiście, Shimano starało się uzyskać optymalną równowagę między sztywnością a jak najmniejszą masą mechanizmu korbowego. Technologia Hollowtech jest stosowana w ultralekkim drążonym mechanizmie korbowym stworzonym przez Shimano z wykorzystaniem własnej technologii kucia, która zapewnia sztywność. Dodanie technologii Hollowtech II pozwala zintegrować dolną oś suportu z prawym mechanizmem korbowym w celu uzyskania sztywności i niewielkiej masy, a tym samym odpowiedniej równowagi.

Lekki mechanizm korbowy nie tylko redukuje wagę roweru, ale obniża również masę obrotową co przekłada się na większe przyspieszenie. Wyzwaniem jest obniżyć wagę korby zachowując jednocześnie jej siłę oraz sztywność. Zaawansowana technologia kucia Shimano rozwiązała ten problem korbą Hollowtech. Kute ramię zapewnia niezwykłą wytrzymałość oraz sztywność, przy zachowaniu niskiej wagi.
Klienci kupili również

zamknij [x]