Obręcz DT Swiss XRC 310 29" to zaawansowana propozycja od renomowanej marki, stworzona z myślą o kolarzach górskich (MTB). Obręcz jest zoptymalizowana pod względem wszechstronności ze szczególnym uwzględnieniem możliwości szybkiego rozwijania prędkości, co czyni ją idealnym wyborem do dyscypliny, jaką jest cross-country (XC).
Niniejszy model obręczy został wyprodukowany z włókna węglowego (tzw. karbonu), które nie bez powodu jest uważane za najlepszy materiał tego typu wykorzystywany w branży rowerowej. Jego największym atutem jest nieziemska wręcz lekkość. Do tego DT Swiss stosuje przy tworzeniu obręczy autorską, opatentowaną technologię, polegającą na łączeniu poszczególnych warstw włókna węglowego pod maksymalnym ciśnieniem, co jeszcze bardziej obniża ich wagę, a do tego pozytywnie wpływa na trwałość.
Jak przystało na nowoczesną obręcz, DT Swiss XRC 310 29" jest w pełni gotowa do użytkowania wraz z systemem bezdętkowym – Tubeless. Rozwiązanie umożliwia obniżenie ciśnienia w ogumieniu, a co za tym idzie poprawienie jego parametrów jezdnych, odporności na przebicia, a także niewielkie zredukowanie ciężaru.
| Marka | DT SWISS |
| Rozmiar | 29" |
| Materiał | włókno węglowe |
| Przeznaczenie | MTB; XC |
| Liczba otworów | 28 |
| Szerokość zewnętrzna | 36 mm |
| Szerokość wewnętrzna | 30 mm |
| Wysokość stożka | 22 mm |
| Tubeless | tak |
| Waga | 373 g |
| Kolor | czarny |