Koło przednie DT Swiss ARC 1100 Spline WTS DB 28" to najwyższej jakości – i najlżejszy – model z oferty renomowanego, szwajcarskiego producenta. Projektanci marki stworzyli go specjalnie dla pasjonatów jazdy szosowej – koło sprawdzi się nawet na najtrudniejszych trasach asfaltowych, w czasie wyścigów oraz przy zawodowym użytkowaniu. DT Swiss ARC 1100 Spline WTS DB 28" to idealny wybór dla najbardziej wymagających kolarzy!
Koło charakteryzuje się profilem zoptymalizowanym pod kątem aerodynamicznym. Jego podstawę konstrukcyjną stanowi wyprodukowana z włókna węglowego obręcz w technologii Pure Carbon – stworzona tak, aby zmniejszyć masę koła do minimum. Co więcej, budowa modelu doskonale spisuje się przy silnych wiatrach bocznych – powietrze uderzające pod kątem wykorzystywane jest jak dodatkowy napęd jednośladu (tzw. efekt żeglarski).
Z kolei centralnym elementem tego koła rowerowego szosowego jest nowa piasta DT Swiss 180 Spline – stworzona bez żadnych kompromisów. Korzysta ona z idealnie uszczelnionych ceramicznych łożysk – gwarantujących długą żywotność, płynną pracę i niskie koszty utrzymania. Za sprawą opatentowanego mocowania szprych piasta wspiera również aerodynamikę koła. Szprychy VONOA Aero Carbon T-Head – inaczej niż standardowo – wyprodukowano również z włókna węglowego, co sprawia, że są one blisko 40% lżejsze – przekłada się to na mniejszą masę całego jednośladu oraz zapewnia niesamowitą łatwość przyspieszania. Karbonowe szprychy to absolutna nowość w katalogu marki!
Jak przystało na najwyższej klasy koło szosowe, DT Swiss ARC 1100 Spline WTS DB 28" jest w pełni przystosowane do użytku bezdętkowego (Tubeless). Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć ciśnienie w oponach, dzięki czemu są one nieco lżejsze, wytrzymalsze, a do tego polepszają się ich parametry jezdne.
Idealnym dopełnieniem koła jest obecna w zestawie opona Continental Aero 111 26-622 – zapewniająca stabilność na zjazdach nawet przy dużych prędkościach.
| Marka | DT SWISS |
| Przeznaczenie | szosa, aero |
| Rozmiar | 700C |
| Waga | 820 g |
| Materiał obręczy | włókno węglowe |
| Szerokość wewnętrzna | 20 mm |
| Szerokość zewnętrzna | 26 mm |
| Wysokość stożka | 38 mm |
| Tubeless | tak |
| Model | DT 180 |
| Rodzaj łożysk | ceramiczne |
| Oś | 12x100 mm |
| Mocowanie tarczy | centerlock |
| Szprychy | włókno węglowe, VONOA aero carbon t-head |
| Nyple | aluminium, VONOA hidden aluminum |
| Liczba szprych | 24 |