Rower elektryczny Haibike Adventr 4 Low jest modelem, który stanowi świetne wejście w bardziej terenową jazdę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym doskonale nadaje się także na wyjątkowo długie wyprawy turystyczne, a przy tym oferowany jest w bardzo atrakcyjnej cenie.
Konstrukcja modelu opiera się na ramie wyprodukowanej z wysokiej jakości stopu aluminium, co zapewnia jednocześnie wysoką trwałość i stosunkowo niską masę – niezwykle istotną w wypadku rowerów elektrycznych. W niniejszym wariancie e-bike’a zrezygnowano z jego górnej rury, co sprawia, że rower elektryczny Haibike Adventr 4 Low ma niżej położony środek ciężkości (większa stabilność), a także łatwiej się na niego wsiada. Najważniejszym atutem jest jednak pełne zawieszenie: z przodu zastosowano amortyzator SR Suntour SF26-ZERON36X-Boost-Air-R-DS o skoku 120 mm, natomiast z tyłu pracuje damper SR Suntour Edge X R z 100 mm skoku. Taki zestaw gwarantuje komfortową jazdę nawet po bardziej wymagających odcinkach.
Za napęd e-bike’a odpowiada silnik Bosch Performance Line PX generujący moment obrotowy do 85 Nm, który współpracuje z akumulatorem Bosch o pojemności 600 Wh. To połączenie zapewnia mocne i długotrwałe wspomaganie podczas jazdy. Układ napędowy uzupełnia 11-rzędowa grupa Shimano CUES, która pozwala na płynną zmianę przełożeń w zróżnicowanych warunkach terenowych. Bezpieczeństwo hamowania zapewniają tarczówki hydrauliczne – Tektro HD-M535.
Dla zwiększenia funkcjonalności w codziennym użytkowaniu oraz podczas wypraw producent wyposażył rower elektryczny w tylny bagażnik, błotniki, lampki oraz praktyczną nóżkę postojową.
| Producent | HAIBIKE |
| Płeć | unisex |
| Kolor | szary |
| Moc silnika | 250 W |
| Model silnika | Bosch Performance Line PX |
| Moment obrotowy | 85 Nm |
| Wyświetlacz | Bosch Purion 200 |
| Model akumulatora | Bosch PowerTube |
| Pojemność akumulatora | 600 Wh |
| Umiejscowienie akumulatora | zintegrowany, w ramie |
| Zasięg | do 100 km* |
*Szacunkowy dystans pochodzi z kalkulatora producenta silników i odnosi się do kolarza o wadze 75 kg pedałującego z kadencją 80/min, który porusza się po asfaltowej trasie ze sporadycznymi podjazdami. W czasie letniej pogody z umiarkowanym wiatrem.
| Rozmiar ramy | 19" |
| Materiał ramy | aluminium |
| Amortyzator | SR Suntour SF26-ZERON36X-Boost-Air-R-DS, skok 120 mm |
| Damper | SR Suntour Edge X R, 165 x 45 mm |
| Stery | Acros Blocklock 135° AZX-220-R4 ZS44/ZS56, półzintegrowane |
| Napęd | 1x11 |
| Przerzutka tylna | Shimano CUES RD-U6000 10/11s |
| Manetki | Shimano CUES SL-U6000-11R |
| Mechanizm korbowy | XLC CR-E18 Crankset, 170 mm |
| Kaseta | Shimano CUES CS-LG400-11, HG, 11-50T |
| Łańcuch | KMC eGlide with EPT Coating 9-11s |
| Typ hamulców | tarczowe hydrauliczne |
| Hamulce p/t | Tektro HD-M535 |
| Rozmiar koła | 27,5" |
| Obręcze |
XLC WR-M17 Disc 25/584, 32H |
| Opony p/t |
XLC VT-T45 Toorak, 60-584 |
| Piasta przednia | XLC HF-M15 Boost, 15 x 110 mm, 32H |
| Piasta tylna | XLC HR-M15 Boost, 12 x 148 mm, 32H |
| Wspornik kierownicy | XLC ST-M36, 31,8 mm |
| Kierownica | XLC HB-C32, 31,8 mm |
| Chwyty | XLC MTB Grip Set VLG-1751D2 |
| Wspornik siodła |
XLC Dropper SP-T21, 34,9 mm |
| Siodełko | XLC Sport Comfort SA-S11 |
| Pedały | XLC Flat Pedal PD-M29 |
Ramy Elektryczne
W przypadku ram innych niż szosowe, rozmiar ramy określa się w calach. Oznacza on odległość od środka suportu do końca rury podsiodłowej. Wielkość ta może się różnić w zależności od producenta. Aby uzyskać rozmiar w centymetrach, należy pomnożyć rozmiar przez 2,54.
Czytaj więcej...